خاطره ای از توسل به حضرت زهرا(س)

خاطره ای از توسل به حضرت زهرا(س)

به اتفاق دوستان همراه کاروانی از کرمان با مدیریت آقای حاج حسین قوام

ساعت ۱۴ روز سه شنبه نوزدهم خردادماه ۱۳۹۴ هنگام برگشتن

از سفر زیارتی کربلای معلی در ۳۵ کلیومتری شهرستان انار بعد از مسجد ابوالفضل ؛ اتوبوس دچار نقص فنی

و خاموش شد رانندگان پس از مدتی تلاش نتوانستند  عیب ماشین  را برطرف کنند

تماس گرفتند که یک اتوبوس برای انتقال زائرین و تعمیرکار برای بر طرف نمودن عیب ماشین بیاید

مسافران و رانندگان  داخل ماشین و بیرون در زیر سایه اتوبوس  حیران  نشسته بودند .

روحانی کاروان(حاج شیخ محمدعلی مختار آبادی) به دوستان گفت : آیا می خواهید ماشین درست بشود

و راه بیافتیم  همه در این هوای گرم گفتند : بله. فرمودند: صلواتی بفرستید:

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

باخودشان زمزمه ای داشتند و گفتند:

یا کریم به حق فاطمه الزهرا این وسیله را درست کن .و به راننده اشاره کرد :

استارت بزن با یک نیم استارت ماشین روشن شد. جالب این بود

که ایشان حاجت چندین ساله ای داشت که هنوز روا نشده

بود به حال این بزرگوار غبطه خوردم و به خودم گفتم :

احسنت بر این مرد خدا  حاجت چند ساله اش  را طلب نمیکند

گرفتاریش  را فراموش نموده و رضایت خدا را بر حاجتش ترجیح میدهد.

ناگفته نماند در این سفر این عالم بزرگوار وقتی نام حضرت زهرا (س) را میبرد

اول اشک خودش جاری میشد.و دل پاکش شایسته محبت

اهل بیت(ع) بود خدا علمای صالح مخصوصا این عالم را حفظ نماید.


با توجه به زیاد شدن نظرات در این بخش؛یک وبلاگ با نام *یا حضرت صدیقه موالاتی اغیثینی* (http://yasadegh.mihanblog.com)ساخته شد تا از این به بعد دسترسی به نظرات و دوستان راحت تر باشد-در واقع برای هر یک از نظرات این بخش یک پست جداگانه در وبلاگ در نظر گرفته میشود-همچنین میتوانید کرامات و داستان های خود را به وبلاگ مورد نظر ارسال کنید.

مطالب مشابه

135 دیدگاه

 1. تابنده
  ۱۳۹۴-۰۶-۱۷ در ۱۱:۴۸ - پاسخ

  برای توسل به حضرت فاطمه(علیهاالسلام) نماز و زیاراتی ذکر شده است که با انجام آنها می توان گام هایی را در جهت نزدیک شدن به حضرت برداشت.

  نماز حضرت زهرا(علیهاالسلام)
  نماز حضرت زهرا(علیهاالسلام) دو رکعت است؛ بدین صورت که در رکعت اول بعد از حمد ۱۰۰ مرتبه سوره قدر و در رکعت دوم بعد از حمد ۱۰۰ مرتبه سوره توحید خوانده مى‏شود. (۱)

  نماز استغاثه به حضرت زهرا (علیهاالسلام)
  در مفاتیح الجنان روایت ‏شده است که: هر گاه حاجتى دارى دو رکعت نماز به جاى آور و پس از سلام سه مرتبه تکبیر بگو و پس از آن تسبیحات حضرت فاطمه(علیهاالسلام) را بگو، آنگاه به سجده برو و صد مرتبه بگو: «یا مولاتى یا فاطمهُ اغیثینى‏» ، سپس جانب راست صورت را بر زمین(مُهر) بگذار و همان ذکر را صد مرتبه بگو، سپس جانب چپ صورت را بر زمین(مُهر) بگذار و صد مرتبه همان ذکر را بگو و حاجت ‏خود را بخواه، به خواست ‏خداوند حاجتت ‏برآورده مى‏شود. (۲)

  زیارت حضرت فاطمه(علیهاالسلام)
  قال رسول الله صلى الله علیه و آله:
  «من زار فاطمه فکانما زارنى و من زار على بن ابیطالب فکانما زار فاطمه؛ هر کس فاطمه را زیارت کند مثل این است که مرا زیارت کرده و هر کس على بن ابیطالب را زیارت کند مانند آن است که فاطمه را زیارت کرده است.»(۳)
  همچنین راوایت شده است: «قالت فاطمه: قال ابى و هو ذا حى: من سلم على و علیک ثلاثه ایام فله الجنه . قلت لها: ذا فى حیاته و حیاتک او بعد موته و موتک؟ قالت: فى حیاتنا و بعد موتنا؛ فاطمه(علیهاالسلام) فرمودند: پدرم آن زمان که در قید حیات بود [به من] فرمود: هر کس سه روز بر من و تو سلام کند، بهشت ‏براى اوست. به حضرت [زهرا علیهاالسلام] گفتم: این مسئله در زمان حیات پیامبر و شما یا بعد از مرگتان است؟ حضرت زهرا (علیهاالسلام) فرمودند: در حیات و ممات ما.» (۴)
  امام جواد( علیه السلام) هر روز هنگام ظهر به مسجد رسول الله (صلى الله علیه و آله) رفته و پس از سلام و صلوات بر رسول خدا (صلى الله علیه و آله)، به سراغ خانه مادرش حضرت زهرا( علیهاالسلام) که در همان نزدیکى قبر پیامبر(صلى الله علیه و آله) است مى‏رفت و کفشها را در آورده و با نهایت ادب و خضوع، داخل خانه شده و در آنجا نماز و دعا مى‏خواند و دقایقى طولانى به عبادت مشغول مى‏شد و هرگز دیده نشد به زیارت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) برود و سراغ مادرش را نگیرد. (۵)

  روز زیارت مخصوص حضرت زهرا(علیهاالسلام)
  در روایات، هر یک از روزهاى هفته و ساعات شبانه روز به نام یکى از معصومین( علیهم السلام) نامگذارى شده و براى هر روز و هر هفته با توجه به همین نامگذاری ها، ادعیه و اعمالى بیان شده است .
  از بین روزهاى هفته، روز یکشنبه متعلق به امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا (علیهماالسلام) مى‏باشد و از بین ساعات شبانه روز، ساعت آخر شب؛ نزدیک اذان صبح، متعلق به فاطمه زهرا(علیهاالسلام) مى‏باشد. زیارت مخصوص حضرت زهرا (علیهاالسلام) در روز یکشنبه چنین است:
  «السلام علیک یا ممتحنه امتحنک الذى خلقک قبل ان یخلقک لما امتحنک به صابره و نحن لک اولیاء مصدقون و لکل ما اتى به ابوک صلى الله علیه و آله و اتى به وصیه علیه السلام مسلمون و نحن نسئلک اللهم اذ کنا مصدقین لهم ان تلحقنا بتصدیقنا بالدرجه العالیه لنبشر انفسنا بانا قد طهرنا بولایتهم علیهم السلام.» (۶)
  خواستم بگویم، که فاطمه دختر محمد است. دیدم که فاطمه نیست.

  خواستم بگویم، که فاطمه همسر علی است. دیدم که فاطمه نیست.

  خواستم بگویم، که فاطمه مادر حسین است. دیدم که فاطمه نیست.

  خواستم بگویم، که فاطمه مادر زینب است. باز دیدم که فاطمه نیست.

  نه، این‌ها همه هست و این همه فاطمه نیست.

  «فاطمه، فاطمه است»

  دکتر شریعتی:

  پی نوشت ها:
  ۱- مفاتیح الجنان، انتشارات فاطمه الزهرا، ص‏۶۷ .
  ۲- همان، ص‏۴۲۳ .
  ۳- بحارالانوار، ج‏۴۳، ص‏۵۸ .
  ۴- چشمه در بستر، ص‏۳۱۸ .
  ۵- کشف الیقین، علامه حلى، ص‏۳۵۴ .
  ۶- مفاتیح الجنان، انتشارات فاطمه الزهرا، قم، ص‏۹۱ .

 2. امیر
  ۱۳۹۴-۰۷-۲۲ در ۱۶:۴۶ - پاسخ

  رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) به من گفت: اى فاطمه! هر که بر تو صلوات فرستد، خداوند او را بیامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند.
  منبع: “صحیفه الزهرا”

  اللهُمَ  صلِ علی فاطمهَ وَ أَبیِها وَ بَعلِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما أحَاطَ بِهِ عِلمُک

  بارپروردگارا؛ درود فرست بر فاطمه و پدر بزرگوارش و همسر گرامی‌اش و فرزندان عزیزش [و آن رازی که در وجود او به ودیعه نهادی]، به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد.

 3. یا زهرا
  ۱۳۹۴-۰۹-۳۰ در ۰۵:۲۹ - پاسخ

  سلام و خدا قوت
  من دختری۲۲ ساله هستم که چند سال پیش خیلی باالانم فرق داشتم . همینقدر بگم براتون که من تقریبا داشتم از دین خارج میشدم و روی میاوردم به مسیحیت تا این که توی روز عاشورا یه اتفاقی برام رخ داد که خیلی دلم شکست همونجا توبه کردم و تا به الان هم توبه ام نشکسته بعد از توبه ام حجابم هم تغییر کرد و من به خاطر حجابم مورد تمسخر خیلی ها قرار گرفتم ولی باز هر طوری که بود حجابم رو حفظ کردم و به حرف بقیه توجه نکردم . الانم یه مشکلی دارم توی زندگیم که خیلی با این مشکل مورد امتحان خدا قرار میگیرم تا این که امشب اتفاقی یه داستانی شنیدم که شبیه داستان خودم بود و توی این داستان حضرت زهرا (ص)سفارش اون شخص رو به کسی میکنه منم دلم خیلی شکست و توسل کردم به حضرت زهرا (ص)میدونم که نمیزاره نا امید از پیشش برم از همه ی شما عزیزان هم عاجزانه میخوام منم دعا کنید ببخشید اگر انشاء متنم خوب نبود من فقط حرفای دلم رو نوشتم .التماس دعا به همگی

 4. دلشکسته
  ۱۳۹۴-۱۲-۱۴ در ۲۲:۴۸ - پاسخ

  سلام… خیلی محتاج دعام. خیییییلی…حضرت فاطمه رو واسطه قرار دادم تا خدا کمکم کنه… تا حالا تو چند سری و چند تا از خواستگار ام واسه ازدواج مشکل افتاده. لطفا برام دعا کنید.

 5. ناصر
  ۱۳۹۵-۰۷-۲۸ در ۱۶:۲۸ - پاسخ

  سلام
  ان شاالله همگی حاجتتون رو از فاطمه زهرا میگیرین.
  برای منم دعا کنین حاجت بخوام بگم زیاده…
  گنهکارم
  بیمارم
  بیکارم
  بدهکارم
  فقیرم
  عاشقم
  و نه مدرک تحصیلی و پایان خدمت دارم که جایی دستم بند شه.
  همینو کم دارم که بیفتم زندان.
  تو رو خدا پیش فاطمه زهرا کنار حاجت خودتون منو هم یاد کنین
  ان شاالله منم حاجتامو کنار حاجتای شما بگیرم.

 6. ب
  ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ در ۲۱:۴۵ - پاسخ

  سلام به همه عاشقان اهل بیت
  همه شما داستان های زیبایی از توسل به حضرت زهرا نقل کردین اما کاش همه اینها واقعی بود کاش فقط جنبه دلگرمی نداشت من که با تمام وجودم هر چی شب و روز خواستم نشد هر چی اشک ریختم نشد هیشکی دستمو نگرفت هر چی یا زهرا یا زهرا میکنم صدامو نمیشنوه دیگه دعایی نبوده نخونده باشم ختمی نبوده نگرفته باشم من کیو صدا بزنم الان که دارم این حرفها رو مینویسم بغض گلومو فشار میده شما برام دعا کنین من که ناامید شدم

  • تاتی
   ۱۳۹۵-۱۲-۳۰ در ۰۸:۰۶ - پاسخ

   سلام من اینارو نمیدونم اما من متوسل شدم و جواب گرفتم
   ان شاالله جواب بگیرید اگه خودتون با دعای تکی جواب نگرفتید از چندنفر ادم خوب بخواین خالصانه براتون دعا کنن خصوصا سید خوب من این امتحان کردم خو بوده جواب گرفتم یا یه کار کنید ک دعای خیر پشت سرتون باشه اونوقت جواب میگیرید ان شاالله

 7. م.ق
  ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ در ۲۱:۱۴ - پاسخ

  سلام
  همه چیز از روندی شروع شد که منجر به ظلم کردنم به دختر کوچکی به اسم فاطمه زهرا شد. تا اینکه یک بار صدای این دختر را شنیدم که با وجودی که به من حرفی نمی زد، چون هنوز به حرف نیامده بود، ولی پشت تلفن صدای حاکی از اعتراضش را شنیدم. حتی یکی از نزدیکانم خوابش را دیده که گفته بود چرا حقم را نمی گیری؟ به هر حال اینها تلنگری بود و واقعاً تصمیم گرفتم توبه کنم، اما همه چیز به اینجا ختم نشد. به واسطه بزرگواری با شخصیت بانو فاطمه زهرا(س) بیشتر آشنا شدم. حتی آن شخص به من گفت شما خانم ها به خاطر گوهر وجودی زن که خانم فاطمه زهرا(س) هست دعایتان زودتر مستجاب می شود. حرف های ایشان خیلی رویم اثر گذاشت.

  در این میان یک شب میگرنم عود کرد و هر کاری که برای کاهش سردردم همیشه انجام می دادم، نه تنها کمکی نمی کرد، بلکه بدتر می شد. واقعاً مستأصل و درمانده شده بودم. در اتاق تاریک دراز کشیده و سرم را با شالی بسته بودم، بلکه قدری درد تسکین پیدا کند و بتوانم بخوابم. در این گیر و دار انگار بهم الهام شد، بگو یا فاطمه زهرا! من هم شروع به زمزمه این اسم مبارک کردم و آرام آرام دردم کم شد. تا قطع می کردم دردم به شدت بازمی گشت و امانم را می برید. این قدر گفتم که خوابم برد. فردا صبحش سردردم خوب شده بود و عجیب تر آنکه بعد از آن تا الان که برایتان می نویسم حتی یک بار هم میگرنم برنگشت! چند باری امتحان کردم در معرض عواملی قرار گرفتم که باعث عود میگرنم می شدند، ولی اصلاً تأثیری نداشت و میگرنم برای همیشه به لطف توسل به این بانوی بزرگوار و عزیز خوب شد. حتی به قدری ذوق زده بودم که کانالی با اسم یا فاطمه زهرا ایجاد کردم که از فضایل آن بزرگوار بگویم که به دلیل حجم کارم نتوانستم آن را ادامه بدهم.
  لطف دیگر این بزرگوار وقتی بود که به علت نشستن زیاد به خاطر کارم گرفتار سیاتیک شدم. به ماساژ و استخر رفتم و یک بار که در استخر روی آب شناور بودم، ناگهان حس کردم پای چپم لمس شده است. به شدت ترسیدم! منی که عاشق ورزش بودم و به دلیل مشغله ورزش را کنار گذاشته بودم حالا باید به این فکر بیفتم که بخشی از بدنم فلج شود! برایم واقعاً دردناک بود. به خانه که برگشتم خیلی در فکر بودم و یک دفعه به ذهنم رسید و یاد تک تک نظرات سایت کاروان صادقیه در باره توسل به حضرت زهرا(س) افتادم و به خودم گفتم بیا و دو باره امتحان کن. نماز استغاثه به حضرت زهرا را بخوان. راستش انگار از دلم گذشت اگر سیاتیکم خوب شود هر روز این نماز را بخوانم. شروع به خواندنش کردم. علی رغم اینکه سجده های طولانی دارد و بعدش دقیقاً دو تا پایم خشک و دردناک می شدند باز هم ادامه دادم تا اینکه یک بار در سجده کاملاً حس کردم انگار یکی مهره های کمرم را جا به جا کرد و کاملاً صدای تق را شنیدم. بعد از آن دردم کم شد. البته مراعات های لازم برای سیاتیک را می کردم، ولی مدتی مرتب هر روز نماز استغاثه به این بانوی عزیز را می خواندم، حتی ۱۰۰ صلوات هدیه به ایشان می کردم، سوره یس هدیه به ایشان می خواندم و بعد از هر نماز واجب زیارت ایشان را می خواندم. دو رکعت نماز هم هدیه به ایشان می خواندم. تا موقعی که اینها را هر روز انجام می دادم کاملاً فراموش کرده بودم سیاتیک دارم و دردهایم ساکت شدند، اما امان از وسوسه شیطان! بعد از مدتی با خودم می گفتم نماز استغاثه خیلی وقتم را می گیرد و یا این صلوات ها و نمازها و سوره یس خواندن ها! نتیجه اش این شد که سست شدم و کم کم حذفشان کردم و به تبعش متوجه شدم دو باره دردهای سیاتیکم بازگشتند. راستش از حالا که این مطلب را برایتان می نویسم تصمیم گرفتم دو باره آنها را از سر بگیرم و ثواب هر کار خیرم را به این بانوی بزرگوار هدیه کنم.
  هر جا که به مشکلی بربخورم این بانوی عزیز و سرور زنان دو عالم واقعاً مثل یک مادر دلسوز کمکم می کند. در جایی خوانده بودم حضرت فاطمه زهرا(س) مادر شیعیان است. هیچ مادری فرزندش را رها نمی کند و وقتی فرزند کمک بخواهد او دلسوزانه و با همه وجودش یاریش می کند. هر جا که این را باور کردم بانو دستم را گرفت و جایی که دچار غفلت شدم واقعاً گرفتار شدم.

 8. اگه قبول کنه بنده ی خدا
  ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ در ۱۳:۱۸ - پاسخ

  سلام بیشتر کامنت ها و نظرات شما عزیزان رو خوندم
  راستش من یه دختر ۲۰ ساله ام که تا حالا به اون صورت توسل به حضرت فاطمه نداشتم اما الان تقریبا ۴ روز میشه نیت کردم هر روز حدیث کسا رو برای توسل به ۵ تن ال عبا تا ۴۰ روز بخونم حاجتمم تا حالا جدی بهش فکر نمی کردم تا الان خواستگار های زیادی داشتم از اشنا و غریبه اما به هیچکدومشون دلم رضا نمی دادن تا اینکه تصمیم گرفتم خودم از خدا شوهری طلب کنم که با معیار ها و اخلاق های من هم خوانی داشته باشه
  راستش ب خدا گفتم من دخترم و یه دختر نمی تونه اونقدر ها طرف مقابلشو بشناسه پس خودت بحق ۵ تن کسی رو سر راهم قرار بده که بتونم بشناسمش خوب و مورد تایید شما و اماما باشه و بعدش مورد تایید خانواده و پدر و مادر.
  بهر حال امیدوارم منم مثل شما دوستان حاجت روا بشم ان شا الله
  لطفا برای منم دعا کنید واقعیت اینکه خسته شدم از خواستگار هایی که هی میان و جواب من به اونا منفیه ( البته فکر نکنین بی دلیل رد میکنم نه )
  التماس دعای مخصوص از همگی برای خوشبختی و عاقبت بخیری همه خصوصا جوونا