حضرت فاطمه سلام الله علیها در کلام مقام معظم رهبری

حضرت فاطمه سلام الله علیها در کلام مقام معظم رهبری

بنده به عنوان یک گوینده و یک روحانى سالها از فاطمه زهرا(س) حرف زده‌ام و شاید صدها ساعت در باره این مخدره صحبت کرده‌ام و همه ما به فضایل معنوى فاطمه زهرا(س) و به خصلتهاى انسانى فاطمه زهرا(س) توجه کردیم اما به این که باید یک الگوى زنده و مجسم و روشن از زن مسلمان امروز در اختیار بینندگان دنیا بگذاریم خیلى توجه نکردیم. (1)
فاطمه زهرا(س) بعد از رحلت پیغمبر(ص) براى خلافت على بن‌ابیطالب(ع) به یک مبارزه مستمر شبانه‌روزى دست زد و کسى نمى‌تواند منکر آن بشود. (2)
مقام فاطمه زهرا(س) در خور آن است که عقول برجسته انسانهاى بزرگ در اصلى‌ترین رشته‌هاى تفکرات ایشان بیندیشند و زبانهاى فصیح‌ترین و بلیغ‌ترین گویندگان، شعرا و سرایندگان آن اندیشه‌ها را در قالب کلمات بیاورند. (3)
از خود پیغمبر اکرم(ص) که پدر و مربى این مخدره بزرگوار بود تا امیرالمؤمنین(ع) که همسرش بود و تا فرزندان او ائمه معصومین (علیهم السلام) هر کدام راجع به زهراى اطهر7 جمله‌اى سخن گفتند، آن را با زبان تعظیم و ستایش بیان کردند و این نشان‌دهنده مقام والا و توصیف‌ناشدنى آن حضرت است. (4)
این دختر جوان – حضرت فاطمه(س) و این بانویى که در هنگام شهادت 18 سال داشت آن‌قدر به نماز ایستاد و عبادت کرد که پاهاى مبارکش ورم کرد. (5)
این دختر در آن دوران سخت [شعب ابیطالب] همان فرشته نجات پیغمبر بود. (6)
<>«سمیت الزهراء زهراء لانها تزهر لامیرالمؤمنین(ع) فى النهار ثلاث مرات بالنور» فاطمه را زهرا نامیدند چون روزى سه بار در چشم على(ع) مى‌درخشید. (7)
برکات فاطمه زهرا(س) را ما در عین آشنایى و معرفت و ارادت به آن بانوى دو عالم در سر تا سر ایام حیات خودمان در جلوه‌هاى گوناگون زندگى مشاهده کردیم. (8)
راه على(ع) و فاطمه(س) و راه ائمه‌7 امروز همان راه امام خمینى است. (9)
روز به روز، نور اسلام و معنویت فاطمه زهرا(س) آشکارتر خواهد شد. (10)

پى‌نوشت:

1- ستودگان و ستایشگران، سخنان مقام معظم رهبرى، ص‌37.
2- همان، ص‌39.
3- همان، ص 41.
4- همان، ص 42.
5- همان.
6- همان، ص‌43.
7- همان، ص 44 روایت نقل شده از بحارالانوار، ج‌43، ص 11.
8- همان. ص‌46.
9- همان، ص‌47.
10- همان، ص‌46.
منبع:ماهنامه کوثر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید