چطور بهترین شوهر دنیا باشیم؟

چطور بهترین شوهر دنیا باشیم؟

جدی گرفتن ده توصیه ساده، شما را به بهترین شوهر دنیا برای همسرتان تبدیل می کند. اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که خود را در کار و مشکلات روزانه غرق کرده اید، بهتر است چند دقیقه ای دست از سر قبض های پرداخت نشده آب، برق، گاز… و قسط های عقب مانده شهریه بچه ها بردراید و فقط با برداشتن ۱۰ گام ناقابل، مثل همیشه برای همسرتان بهترین شوهر دنیا باشید.

گام ۱: خانم ها مقدمند

برای یک بار هم که شده دنیا را از چشم همسرتان ببینید. شاید تا به حال اصلاً به این موضوع توجه نکرده باشید که ممکن است خدای نکرده علایق و خواسته های خانم تان با علایق شما کاملاً متفاوت باشد! اما حالا وقتش شده که به قول معروف، چشم های تان را بشویید و جور دیگر ببینید.

گام ۲: خواباندن بچه ها هم لذتی دارد

هفته ای یک بار به همسرتان مرخصی دهید و وظیفه خواباندن بچه ها را شما به عهده بگیرید، تا حداقل خانم تان یک ساعت سر و صدای بچه ها را فراموش کرده و با خیال راحت این وقت را برای خواندن کتاب، انجام کارهای شخصی عقب افتاده یا حتی برای گشت زدن در اینترنت اختصاص دهد. مطمئن باشید با این کار دعای خیر همسرتان همیشه پشت سر شما خواهد بود.

گام ۳: عذرخواهی هم کلمه مفیدی است!

در این یک مورد با شما همدردی می کنیم، چون به همان اندازه که عذرخواهی از طرف مقابل ساده به نظر می آید، احتمالاً به همان اندازه هم برای تان سخت ترین کار روی زمین خواهد بود. اگر تا به حال متوجه شده باشید ازدواج شباهت زیادی به مسابقه دوی ماراتن دارد. چرا؟ از این جهت که هرچه در بگومگوهای خانوادگی زود از کوره در بروید، زودتر از پا می افتید و ادامه زندگی زناشویی برای شما سخت تر و خسته کننده تر می شود. اما فقط کافیست یک بار هم که شده با قضیه جور دیگری برخورد کنید. رفتار آرام و متانت آمیز بهترین مسکن برای آرام کردن موقتی تنش های رفتاری است. ولی اگر احیاناً شما مقصر بودید، می توانید تنها با به زبان آوردن یک عذرخواهی ساده پرچم صلح را به همسرتان نشان داده و اجازه ندهید دلخوری پیش آمده بزرگ و بزرگ تر شود.

گام ۴: از همسرتان برای تحمل شما تشکر کنید

شاید حتی خواندن این گام هم به مذاق تان خوش نیاید، چه رسد به عمل کردن به آن. اما منظور ما این نیست که در مقابل همسرتان بنشینید و در حالی که لیستی از اشتباهات خود تهیه کرده اید، مورد به مورد را شرح داده و به خاطر آنها عذرخواهی کنید. نه! مسلماً برای هر مردی پیش آمده که قول و قرارهایش را فراموش نماید یا با دیدن دوستان خود آنچنان زمان و مکان را گم کند که ساعت ها همسرش را چشم انتظار نگه دارد. اما همین اندازه که به او بگویید زندگی کردن با شما چندان هم کار ساده ای نیست و به خاطر صبر و تحمل همسرتان از او تشکر کنید، کفایت می کند.

گام ۵: کمی از ریخت و پاش خود را جمع کنید

باور کنید آسمان به زمین نمی آید اگر استکان چای قند پهلوی آخر شب یا لیوان چایی صبحانه خود را از کف اتاق یا از روی میز صبحانه، به سینک ظرفشویی انتقال دهید. از ما به شما نصیحت، تحقیقات نشان داده استکان چای یکی از معضلات زندگی مشترک و عامل بسیاری از جدایی ها بوده!

گام ۶: برای با هم بودن زمان بگذارید

شما هم از آن دسته افرادی هستید که با شنیدن نام دوران نامزدی به یاد شام های خاطره انگیزی می افتید که در یک رستوران دنج خورده اید. چه اشکالی دارد اگر حتی با وجود داشتن دو فرزند، برای گذاشتن قرارهای اینچنینی، باز هم زمانی را معین کنید؟ می توانید بچه ها را نزد یکی از دوستان خود بگذارید و مثل آن روزها فقط برای با هم بودن شام را بیرون از خانه صرف کنید.

گام ۷: آراسته و خوش تیپ باشید

سعی کنید همیشه به آراستگی و مرتب بودن ظاهر خود اهمیت دهید. این برای خانم ها نکته مهمی است.

گام ۸: شما هم به تمدد اعصاب نیاز دارید

گاهی وقت ها شرایطی را ایجاد کنید که برای چند ساعتی کمی از محیط خانواده و مسئولیت های خود فاصله بگیرید. مثلاً با دوستان تان به کوه بروید یا به ورزش های مورد علاقه تان بپردازید تا شادی و نشاط و آرامش باعث تجدید نیروی از دست رفته تان شده و وقتی به خانه برمی گردید، به مردی ایده آل برای زندگی تبدیل شده باشید.

گام ۹: مسؤولیت تصمیمات خود را به عهده بگیرید

هیچ وقت و در هیچ شرایطی از پذیرش عواقب تصمیمات خود شانه خالی نکنید. اگر شما به هر دلیلی نمی توانید دعوت پدر و مادرتان را برای مهمانی شب جمعه قبول کنید، خودتان گوشی تلفن را برداشته و به آنها اطلاع دهید. هیچ وقت مسؤولیت چنین کاری را به گردن همسرتان نیندازید.

گام ۱۰: فراموش نکنید روزی شما هم فرهاد کوه کن بودید

یادتان می آید قبل از ازدواج چقدر به رفتارها و حرکات خود توجه داشتید و چقدر سعی می کردید با پرستیژ و تأثیرگذار باشید؟! اما احتمالاً دیگر مدت هاست که خبری از آن فرهاد کوه کن نیست و او هم در میان روزمرگی هر روزه تان گم شده. هنوز هم دیر نشده. از همین امروز هر کاری می توانید، برای گرم کردن آتش زندگی تان انجام دهید . کاری کنید تا مثل گذشته همسرتان را تحت تأثیر قرار دهید و از بودن در کنار یکدیگر راضی باشید.
منبع:کوچه ما، شماره ۱۱

 

مطالب مشابه