روغن کنجد برای مو

روغن کنجد برای مو

مترجم: امین حسین پور

استفاده‌ منظم از روغن کنجد منجر به درخشندگی و زیبایی موها می‌شود. در این مقاله به بحث درباره‌ی فواید این روغن شگفت ‌انگیز و نحوه‌ی استفاده از آن برای مراقبت از مو پرداخته شده است.
سبک‌های زندگی‌ امروزی به همراه آلودگی و تغییر عادت‌های غذایی پوست و موهای ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیشتر ما سعی می‌کنیم از روش‌های مختلف برای مراقبت از پوست خود استفاده کنیم ولی، این در مورد موها صادق نیست. در مورد مراقبت از موها می‌توان روی روغن کنجد حساب باز کرد. روغن کنجد نه تنها برای سلامت موها بسیار مفید است بلکه همچنین فواید ماندگاری با خود به همراه دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه روغن کنجد گرم را روی پوست سر خود بمالید و آن را به صورت حرکت دایره‌ای ماساژ دهید. حوله‌ای را در آب گرم خیس کنید، آب آن را بگیرید و موهای خود را به مدت نیم ساعت با آن بپوشانید. بگذارید روغن شب را روی موها باقی بماند. صبح روز بعد موها را با یک شامپوی معمولی بشویید. استفاده از روغن کنجد در آشپزی به حدود 1600 قبل از میلا باز می‌گردد. در گیاه‌ شناسی روغن کنجد Sesamum indicum نامیده می‌شود. روغن کنجد با روش‌های مختلفی استخراج می‌شود. فرآیند استخراج عمدتاً به ناحیه‌ای که کنجد در آن رشد می‌کند بستگی دارد.

فواید روغن کنجد
این روغن مو دارای خواص مفید زیادی است. در ادامه فهرستی از برخی خواص روغن کنجد برای مراقبت از موها ارائه شده است. اگر می‌خواهید موهایی درخشان و سیاه داشته باشید، پوست سر و موهای خود را به طور منظم با روغن کنجد ماساژ دهید.
روغن کنجد برای تغذیه و درمان پوست سر خشک بسیار مفید است. ماساژ دادن پوست سر با روغن کنجد به کنترل خشکی کمک می‌کند و به این ترتیب از ریزش مو جلوگیری می‌کند.
ماساژ دادن منظم با روغن کنجد گرم نفوذ روغن به پوست سر را افزایش می‌دهد که منجر به افزایش گردش خون می‌شود و به این ترتیب رشد مو را افزایش می‌دهد.
روغن کنجد به عمق پوست نفوذ می‌کند و موها را تغذیه می‌کند. بنابراین، استفاده از روغن کنجد برای موهای آسیب دیده باعث بازگشت درخشندگی از دست رفته‌ی آن‌ها می‌شود.
روغن کنجد همچنین به خاطر خواص آنتی باکتریال خود به از بین بردن عفونت پوست سر خصوصاً عفونت قارچی کمک می‌کند.
روغن کنجد با تغذیه‌ی ساقه و ریشه‌ی موها باعث تقویت آن‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: روغن کنجد ملکه روغن ها برای شادابی و براقی موها

استفاده از روغن کنجد نه تنها باعث تقویت موها می‌شود بلکه همچنین رشد موهای جدید را افزایش می‌دهد.
روغن کنجد برای موهای شکننده و مستعد شکنندگی بسیار مفید است. شکنندگی موها باعث ریزش مو می‌شود.
روغن کنجد به نرم کردن موهای زبر و خشن کمک می‌کند.
استرس به عنوان عاملی اساسی در ریزش مو در نظر گرفته می‌شود. خواص خنک کننده‌ی روغن کنجد به کاهش استرس کمک می‌کند.
روغن کنجد ضد آفتابی طبیعی است. روغن کنجد از موها در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید محافظت می‌کند. روغن کنجد نه تنها از موها در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند بلکه همچنین مانع اثرات مضر آلودگی نیز می‌شود.
روغن کنجد به خاطر خواص خود برای تیره‌تر کردن رنگ موها شناخته شده است. از اینرو، استفاده از روغن کنجد برای کسانی که از سفید شدن زود هنگام موها رنج می‌برند مفید است.
روغن کنجد را می‌توان با روغن‌های حامل دیگر مانند روغن بادام یا روغن زیتون مخلوط کرد و از آن برای ماساژ دادن موها و پوست سر استفاده کرد.
چگونه از روغن کنجد برای موها و پوست سر استفاده کنیم
برای دستیابی به بهترین نتیجه روغن کنجد گرم را روی پوست سر خود بمالید و آن را به صورت حرکت دایره‌ای ماساژ دهید. حوله‌ای را در آب گرم خیس کنید، آب آن را بگیرید و موهای خود را به مدت نیم ساعت با آن بپوشانید. بگذارید روغن شب را روی موها باقی بماند. صبح روز بعد موها را با یک شامپوی معمولی بشویید.
روغن کنجد نه تنها برای موها مفید است بلکه از آن برای مراقبت از پوست نیز می‌توان استفاده کرد. استفاده‌ی منظم از این روغن به خاطر خواص خود باعث سلامت موها می‌شود. اگر می‌خواهید موهایی زیبا و درخشان داشته باشید، روغن کنجد انتخابی اید‌ه‌آل به شمار می‌رود.

منبع:راسخون

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید