وقتي دوستت دارم عادي و بي ارزش مي شود

وقتي دوستت دارم عادي و بي ارزش مي شود

هرگز به نظر نمي رسد که خبرهاي بدي در رابطه هاي تازه وجود داشته باشد .زوجين در مورد هر چيزي با يکديگر موافقند ؛ از نوع غذايي که در رستوران سفارش مي دهند تا مقدار سسي که روي غذاي خود مي ريزند . اما متاسفانه در نهايت لبخندهاي ساده حاکي از رضايت و موافقت و نيزابراز علاقه هاي پرشور و نشان پايان مي يابند .
زماني فرا مي رسد که جمله دو کلمه اي معروف گفته شده و احساسات سرد و بي روح موجود در آن آشکار مي گردد ، هر چند گفتن « دوستت دارم » لزوماً جهتي صحيح براي حرکت کردن نيست . اين عبارت کوچک بايد براي زمان مناسبش کنار گذاشته شده و نبايد همانند نقل و نبات در عروسي ، مرتب بالا انداخته شود .
گفتن اين که صادقانه به شريک زندگي خود علاقمنديد ، ارزشش بسيار والاتر از ادعاي دروغين دوست داشتن او مي باشد . دروغگويي همچنين ممکن است يک رابطه خوب بالقوه را به خطر بيندازد . اين قانون در مورد زن و مرد هر دو صادق است ، از آنجايي که زوجين گاهي اوقات تمايل دارند احساسات خود را از طريق نشان دادن علايق خود به ديگري بزرگ جلوه دهند . اين به آن معنا نيست که برخي از زوج ها هرگز همديگر را دوست نخواهند داشت ، بلکه منظور اين است که نبايد گرفتار لحظات لذت بخش کاذب و زودگذر شد و آنچه واقعيت دروني نيست را بروز داد .

ـ واقعيات را به او نشان دهيد :
از قديم گفته اند : « دو صد گفته چو نيم کردار نيست » اين جمله در مورد روابط خانوادگي نيز صادق است . ما عادت مي کنيم جمله اي قديمي و تکراري را بارها و بارها بشنويم ، اما براي اينکه آن کلمات موثر واقع شوند ، بايد عمل خود را نيز به آنها اضافه کنيم . پس دفعه بعدي که به همسرتان مي گوييد براي شما ارزشمند است ، فراموش نکنيد که چگونگي احساس خود را در عمل به او نشان دهيد .
براي اين کار لازم نيست برايش گوشواره الماس بخريد . چرا او را به جايي که هميشه دوست داشته برود ، نبريد ؟ گفتن به يک زن که او دنياي شماست خيلي آسان است ، اما آيا ثابت نمودنش هم به اين آساني است ؟ چه تعدادي از شما در اين لحظه از رابطه تان به همسر خود مي گوييد که براي او هر کاري انجام مي دهيد و در فرصت بعدي خلاف جهت حرکت کرده و جمعه شب به جاي اين که وقت خود را با همسرتان سپري کنيد ، با دوستان خود به گردش و تفريح مي رويد ؟
نامزد شما اين حقيقت را که شما از يک شب تفريحي به ياد ماندني با دوستان تان صرف نظر نموده و ترجيح مي دهيد وقتي او نياز به شما دارد ، وقت خود را با وي بگذرانيد بسيار تحسين مي کند . يک رابطه مانند شرکت هاي تجاري است ؛ نياز به زمان ، تلاش و از خود گذشتگي بسيار دارد . زوجين مي آيند و مي روند ، اما رابطه هاي حقيقي آنهايي هستند که عليرغم مشکلات زندگي تداوم يافته و زن و مرد بيش از پيش به هم نزديک مي گردند .
يک راه ديگر براي فهميدن اينکه همسر شما آيا واقعاً همان کسي است که مي خواهيد باقي عمر خود را با او سپري کنيد ، اين است که مطمئن شويد داراي ديدگاهي يکسان درباره ي آينده مي باشيد .آيا هر دوي شما خودتان را چندين سال دورتر در حال مشارکت براي به دست آوردن خانه اي براي زندگي و ارتقاي خانواده اي صميمي تصور مي کنيد ؟
اگر به همگي سوالات فوق به يک نحو پاسخ مي دهيد ، به رابطه خود اميدوار باشيد .
منبع:مجله خدايا کمکم کن،شماره 6

مطالب مشابه