باور کن خدا تو را نمی خواد!

باور کن خدا تو را نمی خواد!

چرا تعجب کردی؟ آخه حرف راست شنیدن که تعجب و شاخ در آوردن نداره.می دونی مثل اینکه تا حالا دو کلمه حرف حساب نشنیدی برای همین زود به هم می ریزی و قاطی می کنی.تا حالا فقط شنیده بودی که خدا همه را دوست دارد ودائم منتظر بندگان گتاهکار و عاصی خودشه، نوابه، غفوره، رحیمه، ستاره، ودوده، حلیمه و…

این حرفها درسته اما تقوی و خدا خواهی هم مراتبی داره.آیه 111  سوره توبه را یادت می آید؟

“إِنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّهَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاهِ وَالإِنجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَیْعِکُمُ الَّذِی بَایَعْتُم بِهِ وَذَلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ”

ترجمه: “در حقیقت، خدا از مؤمنان، جان و مالشان را به [بهاى‏] اینکه بهشت براى آنان باشد، خریده است همان کسانى که در راه خدا مى‏جنگند و مى‏کُشند و کشته مى‏شوند. [این‏] به عنوان وعده حقّى در تورات و انجیل و قرآن بر عهده اوست. و چه کسى از خدا به عهد خویش وفادارتر است؟ پس به این معامله‏اى که با او کرده‏اید شادمان باشید، و این همان کامیابى بزرگ است.”

نگاه کن برادر من!داری میری با خدا معامله کنی باید چیزی بیاوری که خدا بپسندد وگرنه معامله جوش نمی خوره  وخدا هم تورا نمی خواد!مگر ندیدی یک عمر هر کاری کردی  و هرچی خوردی خدا خیلی سخت نگرفت اما وقتی که گفتی خدایادلم می خواد بیام زیارتت ،می خوام بیام دورت بگردم،.می خوام بیام خونت رو ببینم و ببوسم،وبنده خوبت بشم و..

اون وقت خدا طاقچه بالا گذاشت وگفت :ببین یک عمر برای خودت گشتی گفتم عیبی نداره حالا می خواهی دورم بگردی به همین سادگی ها  اجازه نمی دهم خیلی ها خواستند جونشون رو فدام کنن اما گفتم من یک شرط دارم اگر مرد عملید بسم الله ،در خونم وآغوشم بازه بازه.

در حقیقت، خدا از مؤمنان، جان و مالشان را به [بهاى‏] اینکه بهشت براى آنان باشد، خریده است

پرسیدم: خدایا کدوم شرط؟

خدا فرمود:انما یتقبل الله من المتقین.یعنی : من فقط کار را از سرچشمه پاک و آدم پاک قبول میکنم.بنابراین تا پولت را پاک نکنی نه به خانه ام راهت  می دهم ونه به مهمانی ماه رمضانم،تا دلهای شکسته را از خودت راضی نکنی نگاهت نمی کنم،تا قهر ها رو به آشتی تبدیل نکنی منم “مبدل السیئات باضعافها من الحسنات”نمی شم.مگه از ماه شعبان شاخه های درخت طوبی بهشتی را برای شما زمین نفرستادم؟

پرسیدم:خدایا یعنی قبولم نداری ومی خواهی بهشت راهم ندی ؟

خدا فرمود:عزیزم چرا اینقدر کم همتی ؟فقط دوست داری بهشت بدون من باشی و با حور و قصور باشی ؟نمی خواهی بهشت رضوان من را از نزدیک ببینی ؟

حالا با هم حدیث را می خوانیم:

حدیث شماره 127:

قال علی [ع ] : من قصر فی العمل ابتلی بالهم ، و لا حاجه لله فیمن لیس لله فی ماله و نفسه نصیب

ترجمه:کسیکه در عمل کوتاه ی کند به اندوه گرفتار می شود و خداوند به کسیکه در مال و جانش نصیبی برای خدا نیست اعتنائی ندارد.

پس اگر می خواهی مورد پسند خدا قرار بگیری در هر کاری اول سهم خدا را کنار بگذار ،یعنی نیت

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید