مشاهدات افسر ترك

مشاهدات افسر ترك

نشريه اردني شيحان در تاريخ ششم دسامبر 1999 برابر با 16 آذر، در بخش خبري خود اقدام به درج بخشهايي از سخنان عبدالمنعم ابوزنط، از نمايندگان اسلامگراي اردن نمود كه در مسجد مصعب بن عمير، در استان مادبا در رابطه با علت وقوع زلزله در تركيه ايراد كرده بود.
به نوشته نشريه شيحان عبدالمنعم در اين جلسه سخنراني به صراحت اعلام كرد كه علت وقوع زلزله تركيه، برپايي مجلس رقصي در يك پايگاه نظامي تركيه واقع در سواحل درياي مديترانه بوده كه در اين مجلس ‍ گروهي از ژنرالها و بلند پايگان نظامي اسرائيلي، آمريكائي و تركيه اي حضور داشتند. در اثنأ اين مجلس رقص و پايكوبي، يك نظامي عليرتبه تركيه اي، قرآني را به دست گرفته و در حال مستي شروع به پاره كردن و پرتاب آن به زير پاي رقاصه ها نمود و با نعره اي مستانه گفت:
– كجاست خدايي كه قرآن را حفظ كند؟
نشريه صبح كه اين خبر را نقل كرده است در ادامه مطلب مي افزايد: به دنبال درج اين خبر، مردم اردن در تماس با مسؤ ولان نشريه شيحان خواستار انجام گفت و گوي نشريه با ابوزنط شدند تا اين رخداد به صورت مشروح تري بازگو شود.
عبدالمنعم ابوزنط در اين گفت و گو به نقل از يكي از افسران مسلمان تركيه كه از حادثه زلزله جان سالم به در برده است، اعلام كرد: در مراسمي كه به مناسبت بازنشستگي گروهي از نظاميان عاليرتبه تركيه اي در از پايگاههاي دريايي تركيه بر پا گرديد، تعدادي از نظاميان عاليرتبه اسرائيل و آمريكائي به همراه يك گروه از خوانندگان و نوازندگان مشهور اسرائيلي در مجلس حضور يافته بودند. در اثنأ اين مراسم يكي از ژنرالهاي ارتش تركيه در خواست قرآن از يكي از سرهنگهاي حاضر در جلسه كرد. سرهنگ پس از آوردن يك جلد از كلام الله مجيد، به دستور ژنرال تركيه از مكلف به خواندن آياتي از قرآن شد. سرهنگ در آن جلسه شروع به تلاوت آياتي كرد. سپس ژنرال تركيه اي از او خواست تا به تفسير آيات قرائت شده بپردازد كه در اين ميان، سرهنگ به دليل عدم آشنايي با معارف و معاني كلام وحي، از ترجمه و تفسير آيات مزبور عذر خواهي كرد. در اين هنگام ژنرال تركيه اي با عصبانيت در حالي كه نعره مي زد: كجاست كسي كه اين قرآن را نازل كرده و در كتابش گفته: ما قرآن را فرستاديم و ما آن را محافظت خواهيم كرد، بيايد و از كتابش دفاع كند؟ قرآن را از سرهنگ گرفته و شروع به پاره كردن صفحات و اوراق قرآن كرده و آنها را زير پاي رقاصه هاي حاضر در مجلس ‍ ريخت.
ابوزنط در ادامه اين گفت و گو اظهار داشت: سرهنگ حاضر در مجلس، در اين هنگام دچار ترس و اضطراب شديد و به سرعت از مجلس ‍ خارج شد و خود را به بيرون پايگاه نظامي رساند كه در اين هنگام مشاهده مي كند عذاب الهي در حال نزول است.
اين سرهنگ در توصيف آن واقعه وحشتناك مي گويد:
– ناگهان نور شديد قرمز رنگي را مشاهده كردم كه تمام فضاي منطقه را فرا گرفته و در يك لحظه دريا شكافته شد و همراه با انفجاري شديد شعله هاي آتش به سوي آسمان زبانه كشيد و لحظاتي بعد به دنبال زلزله اي شديد منطقه را فرا گرفت.
اما نكته قابل توجه و تأمل تر آن است كه تاكنون گروههاي تفحص و تجسس ‍ آمريكا، اسرائيل و تركيه اي نتوانسته اند اثري از بقايا اجساد نظاميان خود از اين پايگاه نظامي بيايند!
در همين حال سردبير نشريه شيحان مي گويد:
– اطلاعات ديگري هم در اين ارتباط وجود دارد كه به برخي از آنها در نشريات تركيه اشاره شده است.
در پايان اين گفت و گو، شيخ ابوزنط در توصيف اين سرهنگ تركيه اي كه از اين عذاب الهي جان سالم به در برده، مي گويد:
– سرهنگ مذكور كه داراي تحصيلات عليه مي باشد به جهت حفظ جان خود و رعايت مسائل امنيتي و ترس از حكومت لائيكها، حاضر به معرفي خود در محافل عمومي نشده است. در عين حال، افراد آگاه به مطلعي كه به اين پايگاه نظامي رفت و آمد داشته مي گويند:
– تعداد نيروهاي حاضر در اين پايگاه اعم از سربازان، گارد حفاظت، فرماندهان و گروههاي رقاصه، حدود سه هزار نفر بوده اند كه تمامي آنها در ميان شعله هاي عذاب سهمناك الهي معدوم شده اند.
شيخ ابوزنط سخنان خود را با قرائت آيه اي از كدام وحي به پايان برد كه فرمود: و اذا اردنا ان نهلك قريه امرنا منز فيها ففسقوا فيها فحق عليها القول فدمرناها تدميرا؛ هنگامي كه ما بخواهيم ساكنان شهري را به هلاكت برسانيم به سرمستان از پول و مقام و شهرت آنان امر مي كنيم كه به فسق و فجور بپردازند، آنگاه وعده عذاب الهي محقق مي شود كه آن شهر را در هم مي پيچيم.(سوره اسرأ، آيه 16).
عبرتهاي تاريخ/ وهاب جعفر

مطالب مشابه