کاهش وزن در تعطیلات

کاهش وزن در تعطیلات

بیاموزید چگونه کالری ها را در تعطیلات آخر هفته مدیریت کنید تا وزن کم کنید!
آیا شما آخر هفته ها را از رژیم غذایی خود جدا می کنید؟ بسیاری از برنامه های کاهش وزن، یک برنامه غذایی را پی ریزی می کند بنابراین شما می تواند یک یا دو روز را از برنامه غذایی سخت خود کنار بگذارید. برخی از روش های اخیر، اجازه یک روز تقلب و یا یک وعده غذایی برای تقلب را می دهند. ایده جالبی به نظر می رسد درسته؟ اما راهی که شما برای مدیریت آن روزهای “خاموشی” دارید، می تواند باعث شکست و یا از دست دادن موفقیت شما در کاهش وزن شود.

چرا تعطیلات آخر هفته اهمیت دارند؟
در برخی روش ها، خوراک روزهای تعطیل بسیار مهم تر از خوراک روزهای عادی هفته است. اولاً، در تعطیلات آخر هفته ما تمایل به تفریح و زیاده روی بیشتر داریم. بنابراین غذایی که شما انتخاب می کنید ممکن است درصد چربی و کالری بیشتری داشته باشد. اگر بیرون از خانه شاغل باشید، آن روزهای آخر هفته به شما اجازه دسترسی بهتری به آشپزخانه می دهد و امکان دارد بیشتر میان وعده مصرف کنید. تمام آن انتخاب غذاها و لغزش ها به سمت یخچال اضافه خواهد شد.
بعلاوه، ما غالباً فعالیت فیزیکی بیشتری در روزهای تعطیل داریم. بیشتر افراد وقتی ورزش می کنند بیشتر تغذیه می کنند. طبیعتاً، شما باید کالری کافی جذب کنید تا در تمرینات ورزشی بطور صحیح بسوزانید. اما یکی از اشتاباهات رایج تمرینات ورزشی، استفاده از دوره های ورزشی برای توجیه کردن افراط بیش از حد در وعده های غذایی است.

روش تغذیه در روزهای تعطیل
اگر شما در یک برنامه غذایی به سر می برید که به شما اجازه جدا کردن روزهای تعطیل را می دهد، مطمئن شوید که در آخر هفته ها افراط نمی ورزید. مصرف غذایتان را براساس برنامه کنترل شده ادامه دهید حتی اگر کمی به برنامه تغذیه خود تخفیف قائل می شوید. این راهنمایی ها را استفاده کنید تا برنامه تان را در مسیر پیش ببرید:

– چه میزان کالری باید در آخر هفته مصرف کنم؟
– آیا می توانم براساس رژیم 80/20 وزن کم کنم؟ (رژیم 80/20 یک ایده سالم غذاخوردن برای کاهش وزن است که مستلزم خوردن غذاهای سالم در 80% اوقات و خوردن غذاهای مفرح در 20% اوقات می باشد.)
– چقدر کالری لازم دارم تا وزن کم کنم؟

مطالب مشابه