زنان مدير و آگاه ، توجه دارند كه …

زنان مدير و آگاه ، توجه دارند كه …

نويسنده: دکتر میرعمادالدین فریور
مردان با خویشتن‌داری، احساس‌هاي خود را كمتر بروز مي‌دهند‌ حتي در برقراري ارتباط با ديگران، حالت تدافعي به خود گرفته و علاقه‌ي زيادی از خود نشان نمي‌دهند. درواقع، مرد‌ان از صميميت و نزديكي بيشتر با همسران، دوري مي‌كنند. بنابراين، زنان مدير در اين مورد با شوهران خود مدارا مي‌كنند و سعی دارند از خود، همسری شایسته بسازند، نه این که شوهران خود را تغییر دهند بلکه با جلب اعتماد، به آنان کمک می‌کنند که حالت دفاعی و خویشتن‌داری را کنار گذاشته و ارتباط عالی با آنان برقرار نمایند.
یک زن مدیر به‌خوبی آگاه است که:
هیچ کاری را به‌خاطر همسرش و یا دیگران انجام نمی‌دهد، بلکه هر کاری را به علت این‌که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشد، انجام می‌دهد. بنابراین هر کاری را بدون منت و ‌چشمداشت انجام می‌دهد و از این طریق، خود را در مسیر شادابی بیش‌تر، سلامتی بیش‌تر و خوشبختی واقعی قرارمی‌دهد و زندگی با عشق واقعی را تجربه کرده و در شکل‌گیری زندگی مشترک بهشتی، نقش اصلی را به عهده می‌گیرد.
زن مدير، متوجه است که همسرش با وجود ظاهري قوي و خشن، سرشار از مهر و محبت و آکنده از عشق و احساس‌هاي لطيف است. اين توانمندي زن است که با قدرتِ احسا‌س‌هاي لطيفش مي‌تواند عشق و مهر و محبت همسرش را برانگيزاند و زندگي خود و او را سرشار از عشق و محبت نمايد.
زن مدير، هدفش اين است كه‌ هميشه موقعيت «برنده – برنده» بين خود و همسرش ايجاد كند.
پيوسته از خود می‌پرسد چه كار كنم و چه قدم‌هایی بردارم كه هردو نفرمان، زندگي شاد و پرطراوتي داشته و هردو برنده شويم؟
‌زن آگاه و مدير، خود و همسرش را در يك تيم دونفري مي‌بيند كه مي‌بايست نيازهاي احساسي و عاطفي، ‌جنسي، مالي، حمايتي و‌… هردو به كمك يكديگر برطرف ‌شود و مي‌داند که هريک، چيزهایی براي آموختن از یکدیگر دارند.
زن مدیر، می‌داند که همسرش انتظار دارد او‌ ظاهری دلپذیر و آراسته داشته باشد، بنابراین با پرداختن به ظاهر و سیمای خود، با خلاقیت و هیجان، خود را برای همسرش، جذاب و دوست‌داشتنی می‌کند. علاوه بر آن، به‌خوبی درک می‌کند که بهترین حرکت برای آرامش روان و جسم همسرش‌ در پایان ‌روز خسته‌کننده، حسن‌جویی، تأیید و تشویق اوست.
زن مدیر به‌خوبی آگاه است برای این‌که خود را خوشبخت کند، می‌بایست آگاهانه تلاش کند تا همسرش را شادتر و خوشحال‌تر کند‌ و در مقابل، قلب او را تصاحب کرده و بر آن حکمفرمایی می‌کند. ‌درواقع، زن مدير و آگاه ‌براي اين‌كه زندگي مشترك شاد، پرطراوت و كاميابي داشته باشند، با حسن‌جويي، تأييد و تشويق، توانمندي‌هاي همسرش را به‌راحتي و به‌تكرار بيان مي‌كند و با ظاهری آراسته نشان می‌دهد که همسرش، مهم‌ترین فرد و قهرمان زندگی اوست. با اين عمل، هم همسر خود را در مسير شادابي و كاميابي مادی و معنوی بيشتری قرار‌مي‌دهد.
مي‌گويند‌ ‌خانمي بسيار موفق و كامياب، يك قوطيِ مخصوص در آشپزخانه داشت و هنگام آشپزي، چيزي از آن برمي‌داشت و به غذا اضافه مي‌كرد و مي‌گفت: «درون اين قوطي، ادويه‌اي مخصوص است كه غذا را خوشمزه مي‌كند!»
همسر اين خانم كه او را بسيار دوست داشت، در غياب او به سراغ قوطي رفت، وقتي درش را باز كرد، فقط تكه كاغذي ديد كه رويش نوشته شده بود: «دختر عزيزم‌ به غذاهايت، قدري عشق و مهر و محبت اضافه كن. قربانت، مادر.»
در مورد خانم‌هاي مدير، لايق و شايسته ا‌ست كه گفته‌اند: «پشت‌سر هر مرد موفقي، يك زن مدير‌ قرار دارد.»
زنان مدير و آگاه‌ كمك مي‌كنند كه تاج افتخار و سربلندی، نصيب همسرشان گردد و خود نیز از موفقيت همسرشان، بسيار بهره‌مند مي‌شوند‌ در حالي كه زنان نالايق كمك مي‌كنند همسرشان به صليب كشيده شود! خود نيز از بدبختي زندگي مشترک، سهم بزرگي نصيب‌شان مي‌گردد.
«توماس فولر»: «بزرگ‌ترين خوشبختي يا بدبختي هر مردي، همسر اوست.»
‌زن مدير و پارسا، از مرد درويش، پادشاه مي‌سازد!!!‌
«لامارتين»‌ شاعر و سياست‌مدار فرانسوي: «در شروع هر كار بزرگي، هميشه زني وجود دارد.»
‌ضرب‌المثل فرانسوي: «مردي كه در زندگي، خيلي موفق باشد، كشف كنيد چگونه زني داشته است.»‌
جالب است بدانيم‌ مردان، عاشق زنان مدير، قوي و بااستعداد مي‌شوند و از زنان ضعيف، متكبر و از‌خود راضي، هرگز خوش‌شان نمي‌آيد. به‌طور كلي، هرچه زن، توانايي و دانايي بيشتري از خود نشان داده و از اعتمادبه‌نفس بالاتري برخوردار باشد، نفوذ بیش‌تری روی مرد داشته و براي مرد، قابل احترام‌تر و جذاب‌تر مي‌شود‌ در حالی‌که هرچه زن، خودخواه‌تر و ناآگاه‌تر باشد، بيشتر مورد تحقیر و نفرت مرد قرار‌مي‌گيرد.
‌به طور خلاصه: زنان مدیر، بسیار پرانگیـزه بوده و با شور و شوق، انرژی فراوان و با عشق، هدف‌های خود را با خوش‌بینی و دید مثبت دنبال می‌کنند. با بینش مثبت و امید فراوان، با حفظ فردیت و استقلال خود و همسرشان، تلاش می‌کنند که با ایجاد محیطی سرشار از عشق و مهر و محبت، زندگی مشترک خود را با انعطاف‌های لازم، هر‌چه بیشتر، غنی‌تر و بالنده‌تر نمایند.‌
آقايان بدانید: اگر به شکوفایی و بروز استعدادهاي نهفته‌ي همسرتان کمک کنید، عشق بيشتري دريافـت خواهید کرد و در شـادکامی و آرامـشِ زنـدگي مشترک‌تان، بسیار مؤثر بوده و خوشبختی واقعی را لمس خواهید کرد.
خانم‌هاي ناآگاه و كم‌دان (ناموفق):
خانم‌های ناآگاه، به توانمندي‌ها و استعدادهاي خود و همسرشان یا بی‌توجه‌اند و یا آگاهي ندارند. نيازمندي‌هاي خود و همسرشان را نمي‌شناسند؛ تفاوت بين زنان و مردان را درک نمي‌کنند؛ با رويدادها، منفي برخورد مي‌کنند. انرژي و توانايي خويش را‌ صرف مبارزه، جدال، تحقير و… همسر خويش مي‌كنند و به‌جاي بالا بردن آگاهي‌هاي خود و پذيرش واقعيت‌ها و تفاوت‌هاي موجود بين خود و همسر و ديگران، ناآگاهانه انديشه‌ها، احساس‌ها و عملكرد خود را مبنا قرار داده و خویش را برتر از همسران‌شان تصور مي‌كنند و مي‌خواهند همه ‌به‌ويژه همسرشان را مطابق با سليقه و تفكر خود، ارشاد، هدايت و اصلاح نمايند.‌!!!
اين‌چنين زنانی‌ به‌جاي حمايت عاطفي و هم‌دلي با همسرشان، احساس‌ها و توانمندي‌هاي او را با سرزنش، انتقاد و عملکردهای منفی سركوب مي‌كنند، قدرت زنانگي و احساس قوي و توان‌آفرينی و كيمياگري خويش را در راه منفي به‌كار مي‌گيرند و به‌جاي هم‌سو كردن انرژي‌هاي مثبت خود با همسر، به مقابله با او برخواسته و سعي در رقابت و شكست دادن او برمي‌آيند.
آنان با غر زدن‌ها، بهانه و ايرادگيري‌هاي به‌حق يا ناحق، با بي‌اعتنايي و مخالفت با رفتار و كردار همسر و هر چيزي كه به او مربوط مي‌شود، آگاهانه يا ناآگاهانه، با عيب‌جويي، ناسازگاري ‌و بگو‌مگوهاي بي‌پايان و… با سرزنش، انتقاد، تحقير، مبارزه‌ و پيش‌داوري‌هاي منفي و… به گسترش احساس‌ها و عواطف منفي خود و همسرشان كمك مي‌كنند و حتي اگر‌ همسرشان، فرد لايقي بوده و احساس‌ها و انديشه‌هاي مثبت داشته باشد، با لجبازي به عيب‌جويي، سرزنش، تحقير، داوري‌ها و پيش‌داوري‌هاي منفي، به مبارزه و مخالفت با او پرداخته و تلاش مي‌كنند صفت‌هاي مثبت همسران خود را تحت‌تأثير بينش منفي خويش قرار داده و آن‌ها را بي‌اثر سازند!
درواقع، همه‌چيز را فدا و قرباني ناآگاهی، ناداني و خودخواهي‌هاي منفي‌ خود مي‌كنند و پايه‌هاي زندگي مشترك را متزلزل و زندگي را برای خود و همسرشان، تلخ، دردناك و عذاب‌آور ساخته و به جهنم واقعي تبديل مي‌سازند.
خانم‌هاي ناآگاه و كم‌دان، خود‌رأي و خود‌محورند و تصور مي‌كنند كه مي‌توانند‌ همسرشان را به مرد رؤياهاي خود تبديل كنند و فكر مي‌كنند‌‌ هر آن‌چه خطا و اشتباه باشد، متعلق به همسر و ديگران است و هر آن‌چه درست و كامل باشد، از آنِ خودشان است! و هميشه روي اين مسأله اصرار دارند كه ‌تو و ديگران اشتباه مي‌كنيد، حق با من است!!!
منبع: www.seemorgh.com

مطالب مشابه