ده توصیۀ غذایی برای داشتن پوستی درخشان

ده توصیۀ غذایی برای داشتن پوستی درخشان

 

یک پوست زیبا درون بدن را هم تغذیه می کند. کدام یک از مواد غذایی برای داشتن پوستی زیبا و محافظت طولانی مدت آن بهتر اند؟ در اینجا 10 توصیۀ ارائه می کنیم که در هر سنی می توانید بکار ببریدشان.

با لکه های قهوه ای مبارزه کنید

30 سالگی آغاز دوره ای است که پوست ملانین کمتری تولید می کند. و این دلیلی است برای کارکرد نامناسب رنگ دانه ها در این دوره، سپس: لکه های قهوه ای اطراف چشم ها، لب ها، روی پیشانی (خصوصاً در طی دوران بارداری، یا به دلیل مصرف قرص های ضدبارداری و یا قرارگرفتن در معرض آفتاب) ظاهر می شوند. برای معالجۀ این لکه ها، باید از پوست تان با یک کرم ضدآفتاب یا یک کرم حاوی ویتامین a یا هیدروکینون، که به طور موقت جلوی تولید رنگ دانه ها را می گیرد، محافظت کنید.

1. رژیم غذایی تان را پر از ویتامین و مواد معدنی کنید:

در روز 5 واحد میوه و سبزی بخورید. به سالادهای مخلوط، سوپ ها، سالادهای میوه و… فکر کنید.

2. سهم فیبرها را در خوراک تان افزایش دهید:

غلات کامل را حداقل یک بار در روز میل کنید: برای مثال هر روز صبح از نان های کامل استفاده کنید.

3. به خوراکی ها و موادغذایی تان تنوع بدهید:

با موسیر، پیاز تازه، سیر، جعفری و پیاز کوهی تازه غذاهای تان را طعم دار کنید.

4. برای افزایش اسیدهای چرب ضروری:

مقدار کمی روغن کلزا یا زیتون روی سالادتان بریزید.

5. برای تأمین کلسیم:

هر روز از دو واحد لبنیات استفاده کنید.

6. برای حذف سموم ، فیبرهای خوراکی برخی میوه ها و سبزیجات را، مانند: نخود، تره فرنگی، پیاز، گلابی، کیوی و … افزایش دهید.

7. از پروتئین ها استفاده کنید:

2 الی 3 بار در هفته گوشت قرمز بخورید.

8. برای تنوع دادن به پروتئین ها:

خوراکی هایی بر پایۀ پروتین های سویا را دریابید.

9. برای بیشتر کردن سهم مواد معدنی:

صدف ها و جانوران سخت پوست را مصرف کنید.

10. برای افزایش مقدار امگا 3:

ماهی های چرب (شاه ماهی، ماهی آزاد، ساردین، مارکو، ماهی کولی و… ) را در الویت قرار دهید. ماهی را 2 الی 3 بار در هفته، تازه یا یخ زده میل کنید.
به طور کلی، برای جوان ماندن، پوست تان را با کرم متناسب با نوع آن مرطوب نگه دارید، سیگار نکشید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، اجتناب کنید.

پوست شما در 30 سالگی

پیشگیری ساده و تمام و کمال! در حدود 30 سالگی اولین چروک ها ظاهر می شوند، کبودی و گودی چشم ها افزایش می یابند، به حدی که کمبود رنگ دانه ها می تواند باعث برهم خوردن رنگ چهره شود.

حدود 30 سالگی، پوست تغییر می کند

در واقع، از این سن به بعد است که بازسازی سلول های تولید کنندۀ سبوم، کاهش می یابد. به علاوه، همواری پوست کم می شود: خصوصاً این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می آید. یک با در هفته، از صمغ بر روی پوست تان استفاده کنید، این کار بازسازی سلولی را تقویت می کند. از ماسک های مخصوص درخشان کننده برای بازگرداندن روشنایی روپوست استفاده کنید. (خصوصاً زنان سیگاری)

معضل کبودی و گودی دور چشم

بازهم در سی سالگی است که کبودی و گودی دور چشم اهمیت می یابند. در برخی موارد (استعمال دخانیات، عدم مراقبت های مرتب) ممکن است این کبودی و گودی ها حسابی جا خوش کنند. از آنجایی که این بخش از صورت، بسیار ظریف و حساس است، و بر روی چهره تأثیر می گذارد، نشانه های افزایش سن و خستگی را به خوبی نشان می دهد. توجه تان به این قسمت را دوبرابر کنید، صبح و شب با دقت بسیار و به آرامی به خط کاسۀ چشم با دست ضربه بزنید.

توجه به چین و چروک های واضح

اگر گفته می شود که یک زن دیگر هرگز مانند سی سالگی اش زیبا نیست، فقط به خاطر چین و چروک های ریز نیست (خطوط باریک اطراف چشم ها و دهان)، بلکه دلیلش اولین چین و چروک ها هستند که خود را در برخی مناطق نشان می دهند: چین و چروک دور چشم، خطوط اخم و چین و چروک دور لب ها و بینی. از نسل جدیدی از محصولات مراقبتی ‘خنثی’ بهره ببرید، این محصولات جلوی دوگانگی چروک را می گیرند: با یک تا دو بار در هفته شروع کنید و سپس در طی سال تعداد دفعات را افزایش دهید.
منبع:تبیان زنجان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید