زنان متأهل، احساس تنهایی را جدی بگیرند!

زنان متأهل، احساس تنهایی را جدی بگیرند!

به علاوه زنان برای به دست آوردن توجهی که از طرف مقابل انتظار دارند باید به همان میزان نیز به همسر خود توجه نشان دهند. از طرف دیگر اگر در برابر محبتی که می‎کنند توجهی دریافت نکنند حتماً آن رابطه از اساس مشکل دارد.

یک مشاور با گرایش علوم‌تربیتی گفت: زنان متاهلی که احساس تنهایی می‎کنند باید به این نشانه توجه کرده و برای برطرف کردن آن اقدام کنند.

مریم رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهارکرد: احساس تنهایی قدرت این را دارد که ازدواج را برهم زند و حتی می‎تواند بر سلامت جسمی فرد هم تاثیر منفی بگذارد. در واقع زنان متاهل ممکن است به دلایل مختلف از قبیل سوءاستفاده احساسی، فقدان صمیمیت فیزیکی و بروز مشکلات کاری احساس تنهایی کنند. همچنین میل برآورده نشده برای برقراری ارتباط احساسی هم باعث می‌شود، خیلی از زنان متاهل احساس تنهایی کنند.

این کارشناس ادامه‌داد: ازدواج‌کردن چاره کار احساس تنهایی نیست و این تصور غلط که ازدواج می‎تواند تنهایی را درمان کند موجب می‌شود برخی خانم‎ها وارد روابطی شوند که حتی باعث بدترشدن عواطف منفی‎شان شود، بنابراین وقتی ازدواج نتواند تنهایی فرد را پر کند خشم، تلخی و پس‌زدن احساسی اتفاق می‎افتد که می‎تواند موجب بیشتر شدن حس تنهایی شود.

وی هم‏چنین افزود: متاسفانه تنهایی می‎تواند موجب افسردگی و رفتارهای خود تخریب مثل اعتیاد یا خیانت شود. جهت رفع این احساس حرف زدن با دوستان در مورد مشکلات و مسائل زندگی زناشویی می‎تواند کمک‌کننده باشد. به علاوه زنان برای به دست آوردن توجهی که از طرف مقابل انتظار دارند باید به همان میزان نیز به همسر خود توجه نشان دهند. از طرف دیگر اگر در برابر محبتی که می‎کنند توجهی دریافت نکنند حتماً آن رابطه از اساس مشکل دارد.

رستمی تاکید کرد: زنان متاهلی که احساس تنهایی می‎کنند باید زمان بیشتری با دوستان دختر خود بگذرانند. همچنین در مورد علت احساس خود با همسرشان صحبت کنند و سعی خود را برای ساختن یک رابطه قوی به کار گیرند. مشاوره و درمان نیز می‏‌تواند ریشه‎یابی این مشکل مثمرثمر باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید