امام زمان چه جوانانی را دوست دارد؟

امام زمان چه جوانانی را دوست دارد؟

همه انسان‌ها کارهای خوب و بد را تشخیص می‌دهند؛ هر چند میان مهم‌تر و مهم اشتباه کنند. همه می‌دانند دروغ بد و امانت‌داری خوب است؛ درس‌خواندن خوب و تقلب (دزدی) بد است. حضرت مهدی علیه‌السلام انسان‌ها و جوانانی را دوست دارد که عمل به دستورهای اسلامی و انسانی (کارهای خوب) را سرلوحه کارشان قرار دهند و تمایل به نیکی‌ها داشته باشند.
بنابراین، اگر طالب توجه و عنایات او هستیم، باید اعمالی انجام دهیم که قلب نازنین او شاد بشود. او از کارهای ما آگاه است؛ نامه اعمال ما را می‌بیند. اگر در گرداب گناه و آلوده‌شدن به زشتی‌ها باشیم و هیچ توجهی به وی و خواسته‌های او نداشته باشیم، او نیز به ما توجه و عنایتی نخواهد داشت. اگر ما او را یاد کنیم قطعاً او نیز به یاد ما خواهد بود. در روایتی آمده است:
«یاد و ذکر آن حضرت در هر حال و در هر صورتی، ذکر و یاد خداوند متعال است».[۱] پس اطاعت اوامر الهی، موجب رضایت ولی‌امر می‌شود و رضایت او موجب توجه و عنایتش به ما می‌گردد؛ مثلاً ما که می‌دانیم آهنگ‌های مبتذل خلاف شرع است و اگر گوش دهیم موجب نارضایتی امام زمان می‌شود، آیا گوش‌کردن به چنین موسیقی، می‌تواند سبب جلب عنایت او شود؟ قطعاً این طور نیست.
شایان ذکر است که عمل به وظایف منتظران نیز، برای جلب عنایت امام عصر لازم است.
پی‌نوشت‌ها
۱.کافی، کلینی، ج۲، ص۴۹۶.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید