راجع به پیامدهای بی توجهی به شوهر چه میدانید؟

راجع به پیامدهای بی توجهی به شوهر چه میدانید؟

بی توجهی زن به مرد
زندگی هرگز یک طرفه ساخته نمی شود بلکه با مشارکت هر دو طرف بر پایه های عشق بنا می شود. مشارکت هر دو نفر در اداره زندگی مهم است. برخی کارهای زنانه مربوط به زن ها بوده و برخی کارها نیز مردانه است. اصولا زن و شوهری که نسبت به هم علاقه ای نداشته باشند، نمی توانند با هم زندگی کنند. سردی روابط تدریجی بوده و باید به اولین نشانه های آن توجه کرد و نشانه های بی توجهی زن به مرد را جدی گرفت.1

علائم بی علاقگی زن به شوهر

۱.بی تفاوتی
هیچ کس نسبت به زندگی خود بی تفاوت نیست، هر زنی که به زندگی خود علاقمند است به خیلی از موارد توجه کرده و دقت می کند. زنی که نسبت به زندگی خود بی تفاوت باشد، هرگز دست به کاری نخواهد زد و این بزرگترین خطر برای زندگی مشترک است. این یکی از نشانه های بی توجهی زن به مرد است و شوهر باید نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

۲. عدم سازش
زندگی مشترک فراز و نشیب های بسیار زیادی دارد. همکاری زن و شوهر برای ادامه زندگی لازم و ضروری است. تطبیق خواسته های زن و شوهر در برخی مواقع کاری دشوار است. زن و مرد باید برای خواسته های یکدیگر احترام قائل شده و درصدد برآوردن آن ها باشند. در برخی مواقع باید برای ادامه زندگی باید کوتاه آمد. عدم سازش زن با مرد خوب نیست و باید با صحبت و همکاری مشکلات برطرف شود. عدم سازش یکی از بزرگ ترین علائم بی توجهی زن به مرد بوده و شوهر باید ریشه های آن را در رفتارهای خود جستجو کند.

۳. عدم احترام به شوهر
یک رابطه موفق، بویژه ازدواج، برپایه احترام دو طرفه بنا شده است و پایدار می ماند. عدم احترام زن به شوهر ناشی از بی علاقگی او است. اگر زن به شوهر خود بی احترامی می کند، نشان می دهد که به او علاقه ای ندارد و شوهر باید ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را حل کند.

۴. فاصله فیزیکی
عوامل بسیار زیادی در ایجاد این عامل دخالت دارند. زن و شوهر باید همیشه در کنار هم باشند و فاصله فیزیکی بین زن و شوهر خطرناک بوده و باید هر چه زودتر این خلاء بی توجهی زن به مرد برطرف شود.

۵. عدم تمایل به رابطه جسمی تا جنسی
یکی از نشانه های بی علاقگی زن به شوهر عدم تمایل به رابطه جنسی است. رابطه جسمی و جنسی باعث تقویت علاقه زن به شوهر می شود. زن ها دوست دارند که هر چند وقت یکبار با شوهر خود رابطه جنسی داشته باشند. در ابتدا باید مشکلات رابطه خود را شناسایی کرده و بعد از رفع مشکلات، به سراغ رابطه جنسی بروید.

۶. عدم توجه به شوهر و فرزندان
عدم توجه به همسر و فرزند، شاید بزرگترین زنگ خطر زندگی باشد. هر انسانی در زندگی خود به اولویت هایی پایبند است. شوهر باید احساسات زن خود را نسبت به خودش بشناسد. شما می توانید با روش های گوناگونی به زن خود محبت کنید و او را به خود خوش بین نمایید.

۷. لجاجت
لجاجت در زندگی زناشویی اصلا درست نیست و زن ها همیشه خواسته های خود را به طور غیر مستقیم بیان می کنند. زمانی که همسر شما با لجاجت پیامی را به شما منتقل می کنند، باید نگران نشانه های بی توجهی زن به مرد باشید. پس با زن خود راجع به خواسته های او حرف بزنید و در نهایت مشکلات ایجاد شده را حل کنید.1

دلایل بی علاقه شدن زن نسبت به همسر
یکی از دلایل بی علاقه شدن زنان نسبت به همسراین است که همسرشان از مسوولیت شانه خالی می کند و نمی تواند تکیه گاه خوبی در مشکلات برای خانواده اش باشد.

زنانی که بر زندگی سلطه داشته و همانند دیکتاتور در زندگی رفتار می کنند، نسبت به همسران خود بی تفاوت هستند.

زنانی نسبت به همسرشان بی توجه می شوند که همسرشان همیشه قصد کنترل او را داشته باشد.

اگر مرد در رابطه زناشویی به همسر خود اهمیت ندهند، همسر نسبت به او بی تفاوت می شود.

حس ارتباط عاطفی برای زنان مهم است، اگر آنها احساس کنند که شوهر صرفا به دلیل رابطه جنسی تمایل به ارتباط دارند، ا کم کم از همسر دلزده شوند.2

چه زمانی می‌توانیم به شوهرمان بی توجهی کنیم؟
اگر برای فهماندن موضوعی به همسرتان از بی توجهی استفاده می‌کنید، احتمالا به نتیجه‌ای نخواهید ‌رسید. سعی کنید برای فهماندن درد یا مشکلتان از مهارت‌های ارتباطی سالم کمک بگیرید؛ با او صحبت کرده و ازش بخواهید که حرف شما را بشنود، توجه کند و برای برطرف کردن موضوع تلاش نماید. اما اگر صحبت‌های رک شما تاثیری نداشت، می‌توانید با اندکی سرد شدن و بی توجهی (نه به گونه ای که شوهرتان سرخورده شود) اهمیت ناراحتی و نیاز خود را به همسرتان یادآوری کنید.3

عواقب بی توجهی به شوهر چیست؟
شاید شما با بی توجهی می‌خواهید موضوعی را به شوهرتان بفهمانید یا شاید واقعا توان و حوصله محبت و توجه را به هر دلیلی ندارید؛ اما بدانید که این راه حل مناسبی نیست. همانطور که در بالا گفته شد، مردان تمایل چندانی به حدس زدن یا حل معماهای پیچیده ندارند.، پس باید بشنوند.

بنابراین سعی کنید از همان ابتدای زندگی، بی پرده و رک با همسرتان صحبت کرده و نگذارید تا یک مسئله کوچک، تبدیل به یک بحران شود. برخی از پیامدهای بی توجهی به شوهر عبارتند از:

1.سرخورده شدن مرد
مردان، مثل هر انسان دیگری نیاز به توجه دارند. شاید در 5 یا 10 درصد موارد، بی توجهی بتواند راه خوبی باشد اما محبت هیچ جایگزینی ندارد. مردی که با بی مهری همسرش دست و پنجه نرم می‌کند، احساس شکست و سرخوردگی او را آزار داده و همین سرخوردگی مبنایی برای بی مهری‌های بعدی و دعوهای زن و شوهر می‌شود. برای آگاهی بیشتر در زمینه دعوای بین زوجین کلیک کنید.

2. از بین رفتن اعتماد
مردها به سادگی اعتماد خود را از دست می‌دهند. اگر از همسر خود محبت و توجه نبینند، نسبت به او بی اعتماد شده و سرد می‌شوند. در صورتی که اعتماد مرد از بین برود، دیگر به راحتی نمی‌توان آن را به حالت سابق برگرداند و حتی ممکن است تلاش زن برای عادی شدن شرایط، به اختلافات خانوادگی منجر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلافات خانوادگی کلیک کنید.

3. لجبازی و مقابله به مثل
ممکن است مردان دلیل بی توجهی همسرشان را متوجه نشوند و برای جبران، آن‌ها نیز چنین رفتاری را در پیش بگیرند. بحران زمانی اتفاق می‌افتد که زن این رفتار را شروع کرده و حالا مقابل مردی قرار دارد که شدیدا به او بی محلی و بی توجهی می‌کند. رفتن زن به سمت شوهر یک مشکل و نرفتن او، مشکل بسیار بزرگتری است که منجر به جدایی عاطفی، دعوا یا کشمکش خواهد شد.

4. تغییرات رفتاری
رفتار یک مرد با اعتماد به نفس که از همسر خود محبت می‌بیند با مردی که مورد بی توجهی واقع شده، بسیار متفاوت است. حتی اطرافیان نیز به راحتی متوجه این تغییرات میان زن و شوهر می‌شوند. در صورت بی توجهی مداوم، مرد نیز تمایل خود را به رابطه عاطفی از دست داده و او نیز دچار سردی و بی تفاوتی می‌شود.

5.ناامیدی از زندگی
پر رنگ‌ترین اثری که بی توجهی مداوم و طولانی مدت زن روی مرد می‌گذارد، این است که مرد انگیزه و روحیه ادامه زندگی مشترک را از دست می‌دهد. ممکن است با خود فکر نکند که چرا همسرم دائم این رفتار را می‌کند ولی به احتمال بیشتری به این نتیجه می‌رسد که “چرا باید برای این زندگی تلاش کنم” و ادامه زندگی را بیهوده تلقی می‌کند.

6. از دست دادن ارزش
با بی توجهی مداوم از طرف زن، مرد نیز علاقه خود را از دست داده و دیگر به همسرش ارزش چندانی نمی‌دهد. این اتفاق ممکن است به دلیل مقابله به مثل باشد یا در اثر واکنش طبیعی مرد اتفاق بیفتد. اما در هر صورت به دست آوردن جایگاه و ارزش نزد همسرتان دیگر کار چندانی راحتی نیست. در این صورت بهتر است که با یک روانشناس صحبت کنید.

7.خیانت
و در آخر اینکه ممکن است مرد برای کسب محبت به دنبال جایگزین بگردد. یکی از دلایل خیانت مردان، خسته شدن او از بی توجهی و بی محلی‌های دائم همسرش است. این بی محلی می‌تواند تمام نیازهای روانی و جنسی مرد را شامل شود و او برای رفع نیازهای خود و فرار از این شرایط، به سمت ارتباط با زنی برود که به او توجه و محبت متعادل یا زیاد دارد.3

پینوشتها
1.www.ravanaramclinic.com
2.www.namnak.com
3.www.honarehzendegi.com

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید