آیا رسول‌خدا از ولادت امام عصر خبر داده است؟

آیا رسول‌خدا از ولادت امام عصر خبر داده است؟

آیا رسول‌خدا از ولادت امام عصر خبر داده است؟

آری، ۱۰۷ حدیث موجود است که شهادت به ولادت آن حضرت از ناحیه رسول خدا از آنها استفاده می‌شود. ابن‌عباس از رسول خدا نقل کرده که فرمود:
ان الله تبارک و تعالی اطلع الی الارض اطلاعه فاختارنی منها فجعلنی نبیاً، ثم اطلع الثانیه فاختار منها علیاً فجعله اماما، ثم أمرنی أن اتّخذه أخاً و ولیا و وصیا و خلیفهً و وزیرا، فعلی منی و انا من علی و هو زوج ابنتی و ابو سبطی الحسن و الحسین. الا و ان الله تبارک و تعالی جعلنی و ایاهم حججاً علی عباده و جعل من صلب الحسین ائمه یقومون بأمری و یحفظون وصیتی، التاسع منهم قائم اهل بیتی و مهدی امتی، أشبه الناس بی شمائله و أقواله و أفعاله، یظهر بعد غیبه طویله و حیره مضله.[۱]

خداوند تبارک و تعالی توجهی بر زمین کرد و مرا انتخاب نمود و من را نبی قرار داد سپس بار دوم توجهی کرد و علی را از روی زمین انتخاب نمود و او را امام قرار داد و مرا امر نمود که او را برادر و ولی و وصی و خلیفه و وزیر خود قرار دهم، پس علی از من و من از علی‌ام، او شوهر دختر من و پدر دو نوه‌ام حسن و حسین است.
آگاه باشید! که خداوند تبارک و تعالی من و آنان را حجت‌هایی بر بندگانش قرار داده است. و از صلب حسین امامانی قرار داد که به امر من قیام کرده و وصیت مرا حفظ خواهند نمود. نهمین از آن‌ها قائم اهل‌بیت من و مهدی امت من است. شبیه‌ترین مردم به من در شمایل و اقوال و افعال است. بعد از غیبت طولانی و حیرت گمراه‌کننده ظهور می‌کند.
پی‌نوشت‌ها
۱. کمال‌الدین، ج۱، ص۲۵۷.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید