رازهاي افزايش صميمت و نفوذ مرد در قلب همسر خود

رازهاي افزايش صميمت و نفوذ مرد در قلب همسر خود

نويسنده: امير ملک محمودي

مردان نيز بايد همان طور که همسرشان علاقه مند و متعهد به بهبود روابط زناشويي هستند، آنان نيز مهارت هاي لازم را کسب نمايند. زندگي شغلي شما آقايان ارتباط مستقيمي با زندگي شخصي و خصوصي تان دارد. هر چه در خانه شادتر باشيد و ارتباط بهتري با همسرتان داشته باشيد، انرژي بيشتري داريد تا صرف کارتان کنيد.ارتباط غلط با همسرتان، نيرويي را که براي موفق شدن در کارتان لازم است، از وجودتان دور مي کند و شما احساس مي کنيد که دست به هر کاري که مي زنيد و وارد هر شغلي که مي شويد دچار شکست مي گرديد.مقالاتي که منحصراً براي مردان نوشته شده خيلي کم مي باشد، ولي من معتقدم که شوهران نيز دوست دارند بدانند که چگونه مي توانند همسرشان را نسبت به خودشان متعهد و علاقه مند نگه دارند.با رشد آگاهي شماست که متوجه مي شويد نيازها و خواسته هاي زنان ممکن است با نيازها و خواسته هاي شما متفاوت باشد. با ياد گرفتن و اجراي فنون زير شما داراي همسري شاد، دوست داشتني، حامي، علاقه مند و وفادار مي گرديد و تغييرات معجزه آسايي را در زندگي تان پديد مي آوريد.

تکنيک 1:همسرتان را با زنان ديگر مقايسه نکنيد.
هيچ موقع همسرتان را با زن ديگر، به ويژه مادرتان، زن سابقتان يا نامزد قبلي تان مقايسه نکنيد. هرگز درباره ساير روابطي که قبلاً داشته ايد مشتاقانه و با حسرت حرف نزنيد.با اين اعمال شما عدم امنيت را در جايي که نبايد باشد، ايجاد مي کنيد.مردي که مي خواهد گذشته را دوباره زنده کند، به سوي دردسر مي رود. به خاطر داشته باشيد همسرتان مي خواهد درزندگي شما مقدم ترين فرد باشد. وقتي شما الگويي را مثال مي زنيد مانند مادرتان، همسر قبلي تان، دختر خاله تان، آن گونه احساس کردن براي او خيلي سخت است، او باور مي کند که بايد دقيقاً عين آن الگو عمل کند و از آن پيروي کند. هز زني دوست دارد بابت توانايي هاي خودش مورد تحسين قرار گيرد. به او اجازه دهيد همان زن شايسته اي باشد که هست.

تکنيک 2:عشق خود را نسبت به همسرتان اثبات کنيد.
زن ها از شما مردها مي خواهند، عشق خودتان را به گونه اي محسوس و ملموس نشان دهيد. در واقع، عشق را هر روز و از راه هاي کوتاه بايد بر زبان آورد و نشان داد. خريد هديه هاي کوچک و تقديم آن به شکلي خوشايند مي تواند جالب و زيبا باشد. مثلاً شما مي توانيد يک بسته شکلات بزرگ بخريد و به آن ياد داشتي ضميمه کنيد، بدين مضمون:«تقديم به همسر بي نظيرم که هميشه به من خوبي و عشق مي دهد». هديه هايي که خانم ها دوست دارند شوهرشان به آنها تقديم کند بدين قرارند:گل ـ کارت پستال هاي زيبا همراه با نامه اي با دست خط خودتان، عطر، جواهرات، مجسمه هاي
زيبا، کيف، لباس، بسته هاي شکلات (کاکائوهاي تخته اي) و غيره. اگر امکان پيچيدن هديه هست، حتماً آن را با کادوهاي رنگي زيبا بسته بندي کنيد. زن ها دوست دارند خودشان بسته بندي ها را باز کنند.گرفتن هديه، به زن ها احساس با ارزش بودن مي دهد و عدم دريافت هديه اين پيام را براي زن تداعي مي کند که شما براي او هيچ ارزشي قائل نيستيد.

تکنيک 3:روزهاي مهم زندگي او را در تقويمتان يادداشت کنيد.
روزهاي که براي همسرتان خيلي مهم هستند واگر شما آن ها را فراموش کنيد در حقيقت، ضربه جبران ناپذيري بر او وارد ساخته ايد بدين قرارند: روز تولد او، سالگرد ازدواجتان، روز مادر و عيدنوروزـ حتماً در اين روزها سعي کنيد که براي او هديه بخريد و براي شام يا ناهار او را به رستوران ببريد. در روز تولد نوزادتان، به همسرتان به دليل آنکه نه ماه دوران سخت بارداري را گذرانده است جواهرات گران قيمت شامل گردنبند و دست بند هديه کنيد.

تکنيک 4:به همسرتان نگاه و توجه کنيد.
ديدن زن و توجه نشان دادن به او، احساس زنده بودن به وي مي دهد. اين کار به او احساسي مي دهد گويي براي شما خيلي اهميت دارد. وقتي او احساس کند در نظرتان نامرئي است، قسمتي کوچک از عشقي هم که در ابتداي زندگي احساس مي کرد، خواهد مرد. بعضي از زنان معتقدند که اگر من به آرايشگاه بروم و سرم را حتي کچل کنم شوهرم نمي فهمد. شما بايد تصميمي آگاهانه بگيريد که به همسرتان نگاه کنيد و از او تعريف کنيد که چقدر زيباست و نکات مثبت او را تحسين کنيد. مثلاً بگوييد: «اين لباس چقدر خوب به تو مي آيد و تو را زيباتر کرده است.» يا «تو پرشورترين زن دنيا هستي و من از داشتن تو خيلي راضي هستم»، «از زحماتي که بابت غذا کشيدي بسيار سپاسگزارم و رستوراني وجود ندارد که بتوان دست پخت تو را با او مقايسه کرد و غذا عالي بود.» به بيان ديگر، در هر فرصتي که به دست مي آوريد، او را تقويت و تحسين کنيد. هيچ گاه او را در تنهايي يا در برابر ديگران خرد و تحقير نکنيد. زيرا زني که درباره خود احساس خوبي دارد، تمام نيازهاي شما را تأمين مي کند و به شما شادماني هديه مي دهد.

تکنيک 5:عشق خودتان را بر زبان آوريد.
خيلي از مردان از گفتن جمله «دوستت دارم» پرهيز مي کنند، چون تصور مي کنند که او مي داند که من دوستش دارم پس چرا بايد بگويم. هر زني نياز دارد که جمله «دوستت دارم» را دست کم سه بار در روز بشنود.اين دو کلمه سحرآميز و جادويي يعني «دوستت دارم» را بارها و بارها به او بگوييد.او از شنيدن اين کلمات هرگز خسته نمي شود و با شنيدن اين جمله دچار احساس بسيار خوبي مي گردد.

تکنيک 6:زنان نياز به صحبت کردن دارند.
اگر زوج ها حداقل روزي 20 دقيقه با هم سخن بگويند درِ طلاق را به زندگي خود مي بندند.شوهري که ياد مي گيرد و هر روز وقت صرف مي کند تا با زن خود حرف بزند و به صحبت هاي او گوش دهد، قلب او را براي هميشه تسخير مي کند. مردي که نياز زن را براي صحبت کردن ناديده مي گيرد، همسري عصباني و عيب جو پيدا
خواهد کرد.وقتي او به شما غر مي زند و ناله مي کند و لحظه اي آرامتان نمي گذارد در واقع به شما مي گويد: اگر نمي توانم با گفت و گويي خوب بر تو اثر بگذارم، با مذاکره نامطبوع اثر خواهم گذاشت حتي بگومگو بهتر از پوچي و سکوني است که در هنگام بودن با تو احساس مي کنم.
آن چه او هربار مي گويد اين است: «لطفاً به حرف من گوش بده. مي خواهم آن چه را براي من اتفاق افتاده و درباره آن نگرانم، با تو در ميان بگذارم. در واقع، پند يا نصيحت وراه حلي نمي خواهم، فقط مي خواهم حرفم را بشنوي و آنچه را مي گويم درک کني و به احساس من اهميت دهي».

تکنيک 7:صحبت هاي همسرتان را ترجمه کنيد.
اطمينان داشته باشيد هربار که مي گويد:«خودت را براي تهيه هديه، بي جهت ناراحت مکن.»ترجمه:از ته دل آن را مي خواهد.زن مي گويد: «اوه عزيزم، مجبور نيستي آن کار را بکني.» ترجمه: بله، آن کار را بکنيد.«به خاطر من خودت را به زحمت نينداز.» ترجمه: دقيقاً کاري است که بايد بکنيد.

تکنيک 8:احساسات خود را نشان دهيد.
مرد شجاع مي تواند احساسات واقعي خود را قبول کند.مرد ضعيف هميشه در پشت نقاب عدم وابستگي و بي تفاوتي مخفي مي شود و باعث مي شود که از زني که دوستش دارد فاصله بگيرد. به زن زندگي خويش اين فرصت را بدهيد که پي ببرد مورد نياز است.
بگذاريد او اميدها، رؤياها و موفقيت هاي شما را بداند ولي بگذاريد در ترس ها و نااميدي هاي شما نيز شريک داشته باشد. زن ها در مورد آزاد سازي احساساتشان، مسير طولاني را پيموده اند، اکنون نوبت شما آقايان است!هر موقع که زنتان احساس درد مي کند مانند کودکان به او بگوييد که بيا تا محل آسيب ديده را ببوسم تا سريع خوب شود. اين کار معجزه مي کند و خيلي بهتر از اين مطلب است که بگوييد:«خوب، چقدر ناله مي کني»؟ «شکايت را بس کن»، «برو يک آسپرين بخور». شما با عمل بوسيدن اين پيام ها را به او منتقل مي کنيد. «مي شنوم چه داري مي گويي».«من مي فهمم چه داري مي گويي». «مي خواهم به تو آرامش بدهم.» آقايان! براي يک بار هم که شده اين شيوه را امتحان کنيد تا به صحت و درستي آن پي ببريد!

تکنيک 9:با نام هاي خودماني او را صدا بزنيد.
نام هاي خودماني فراوان وجود دارند که براي صميميت بيشتر مي توان از آنها استفاده کرد.چيزهايي از قبيل:خوشگله، عسلم، آرزويم، چشم آبي، شاهزاده خانم، پرنسس، قلبم، گلم، چراغ زندگي ام، عروسکم و هزاران کلمات خوشايند ديگر. مي دانم که بعضي از شما خواهيد گفت اگر زنم را با يکي از اسامي بالا صدا کنم، او خواهد گفت من ديوانه شده ام و بايد به تيمارستان بروم؛ ولي شما امتحان کنيد و يکي از آن اسامي را با صميميت، نه به صورت مسخره، به او بگوييد. ممکن است ابتدا برايش تعجب آور باشد، ولي کم کم به آن عادت مي کند و از شنيدنش لذت مي برد.اگر قبلاً چنين کارهايي را نکرده ايد اول کلمات معمولي را به کار ببريد و کم کم از کلمات خودماني تر استفاده کنيد.

تکنيک 10:از او عکس بگيريد.
به او بگوييد دوست داريد جديد ترين عکس او را داشته باشيد تا آن را در کيف بغلي خود بگذاريد.پيامي که اين خواسته شما براي زنتان مي فرستد اين است: او مي خواهد هر کسي بداند من همسرش هستم. چقدر من براي او مهم هستم، به نظر او من زيبا هستم و گرنه چنين کاري را نمي کرد.

تکنيک 11:به او استراحت، هديه بدهيد.
اگر بچه هاي کوچکي داريد، يک شاخه گل سرخ را همراه با ياد داشتي بدين مضمون روي بالش او قرار دهيد. در اين ياد داشت به او بگوييد:«فردا صبح هر قدر که مي خواهي بخواب، چون استحقاقش را داري. شوهر عاشقت از بچه ها مواظبت خواهد کرد. وقتي از خواب بلند مي شوي ساعتي را صرف کارهاي خودت بکن، برو خريد و لذت ببر!»

تکنيک 12:يک روز مرخصي بگيريد.
به خاطر او از محل کارتان يک روز مرخصي بگيريد، اين عمل شما ثابت مي کند که زنتان را دوست داريد. به او بگوييد سرتاسر روز در اختيارش هستيد تا هر کاري که مي گويد انجام دهيد. آن کارها ممکن است شامل انجام دادن بعضي از کارهاي خانه يا قدم زدن با او يا رفتن به خريد باشد.سرتاسر روز با او خوش اخلاق باشيد و به خواست دلش رفتار کنيد.پيامي که او از اين عمل مي گيرد اين است:«تو بيش از کارم برايم ارزش داري. مي خواهم عشقم را به تو ثابت کنم.»

تکنيک 13:بدون هيچ مناسبتي برايش هديه بفرستيد.
بي هيچ مناسبتي هديه يا دسته گلي به محل کار زنتان بفرستيد، بگذاريد همه همکارانش بدانند شما چقدر دوستش داريد.چنين کاري براي زن اقدامي شاعرانه و رؤيايي است.

تکنيک 14:قرار ناهار با هم بگذاريد.
ناهار را با هم بيرون بخوريد.اين فکر که شما از محل کارتان مرخصي گرفته ايد تا ناهار را با زنتان بخوريد، سبب مي شود که او احساس کند فردي استثنايي است و براي او خيلي مهم هستيد.

تکنيک 15:عروسکي به شکل حيوانات پر شده از پنبه به او بدهيد.
هيچ زني پيدا نمي شود که از عروسک هاي بزرگ و زيبا و نرم خوشش نيايد. شکل هاي مختلفي از اين نوع عروسک ها وجود دارند. که اگر يکي از آنها را بخريد و همراه با ياد داشتي مهرآميز به او بدهيد، همسرتان نمي تواند از قبولش خودداري کند. ممکن است در نظر شما آقايان اين کار بي مزه و لوس و آبکي باشد ولي براي خانم ها فوق العاده با مزه و با نمک است!

تکنيک 16:شام بخريد و به خانه بياوريد.
پس از آنکه به محل کارتان رفتيد به همسرتان تلفن بزنيد و پس از خوش و بش کردن با وي، بگوييد نگران تهيه شام نباشد، زيرا شما شامي مي خريد و به خانه مي رويد.

تکنيک 17:به او آرامش بدهيد.
آخرين اثر نويسنده مورد علاقه اش را بخريد. پس از صرف شام کتاب را به او بدهيد و از وي بخواهيد روي صندلي راحتي بنشيند،
آرام و دور از دغدغه خاطر کتاب را بخواند و خودتان به کارهاي خانه رسيدگي کنيد.مطمئن هستم به خاطر رفتار عالي شما، بعدها او چندين برابر جبران و فداکاري مي کند.

تکنيک 18:با هم غذا بپزيد.
پختن غذايي را به کمک يکديگر برنامه ريزي کنيد. غذايي را انتخاب کنيد که قبلاً درست نکرده ايد.از روي کتاب آشپزي تصميم بگيريد چه غذايي را بپزيد.براي خريد مواد غذايي با هم بيرون برويد و ميز غذا را با همکاري يکديگر بچينيد. فراموش نکنيد هنگام پختن غذا همواره قربان صدقه اش برويد.

تکنيک 19:از او تعريف و تمجيد کنيد.
بار ديگر که در حضور زوجي هستيد در برابرشان از همسر خود تعريف کنيد. ممکن است زنتان شرمنده شود، اما در اصل از اين کار لذت خواهد برد. تعريف در برابر ديگران سه برابر اثر بخش تر است.

تکنيک 20:در همه جا ياد داشت بچسبانيد.
کاغذ پشت چسب دار بخريد. بر روي آنها پيام هايي مانند «دوستت دارم»، «تو زيبايي»، «تو يک دنيا برايم ارزش داري»، «بچه هايمان خوشبخت اند که مادري چون تو دارند». اين کاغذها را مي توانيد در جاهاي مختلف خانه تان بچسبانيد.او از ديدن اين پيام ها لذت مي برد.

تکنيک 21:برايش شعر بخوانيد.
کتاب شعر زيبايي بخريد و يا از کتابخانه بگيريد و شعر مورد علاقه تان را که تصور مي کنيد بيانگر احساس شماست براي او
بخوانيد.اگر صداي خوبي داريد يکي از ترانه هاي زيبا را برايش زمزمه کنيد.

تکنيک 22:برايش مهماني بگيريد.
يک مهماني غافلگير کننده با عنوان «تو استثنايي هستي» برگزار کنيد و دوستان و همکارانش را دعوت کنيد. آنان را تشويق کنيد تا مطالبي در مورد استثنايي بودن زن شما، هر چند کوتاه بنويسند. ممکن است اين کار باعث شود او خجالت بکشد ولي در اصل از آن لذت مي برد.

تکنيک 23:دير آمدن به منزل را به او اطلاع دهيد.
زماني که مشغله کاري زيادي داريد و مجبوريد ديرتر به خانه برويد و يا در ميهماني هاي دوستانه و يا مراسم مختلف شرکت داريد با تلفن به او اطلاع دهيد که ديرتر به منزل مي رسم تا موجب نگراني او نشويد.اگر شغل شما به گونه اي است که مجبوريد زياد سفر کنيد و اکثراً در حال مأموريت به شهرهاي مختلف به سر مي بريد و او بالإجبار زمان زيادي را بدون شما تنها در خانه مي گذراند به او قول دهيد زماني که از سفر برگشتم مثلاً در تاريخ فلان روز با همديگر به بيرون مي رويم و ناهار و شام را در رستوران و مکان مورد علاقه تو مي خوريم و لوازم و کالاهاي مورد علاقه ات را نيز مي خرم. خانم ها از اينکه شما يک برنامه ريزي زيبا و مفرح در زمان آينده برايشان تعيين مي کنيد لذت زيادي مي برند و مي توانند دوري شما را از خانه با فکر کردن به آن قرار ملاقات به ياد ماندني همراه با ولخرجي شما در آن روزي که به او قول داده ايد، بهتر تحمل کنند. زيرا خانم ها فکر کردن
به حوادث خوشايند برايشان فوق العاده شادي آفرين است. البته شما آقايان بايد بدجنسي نکنيد و به تمام قول و قرارهاي خود وفا کنيد و به او فقط وعده سرخرمن ندهيد تا او بتواند به شما اعتماد کند!

تکنيک 24:مديريت اقتصادي خانواده را به زنان بسپاريد.
اجازه بدهيد آن ها هزينه هاي زندگي را پرداخت نمايند.با اين کار ضمن افزايش قدرت اقتصادي خانواده صرفه جويي فوق العاده اي خواهيد کرد.

تکنيک 25:هرگز به حالت قهر به رختخواب نرويد.
با گفتن جمله اي از او دلجويي کنيد.

تکنيک 26:در ميهماني ها فقط به همسر خود توجه نشان دهيد و همه حواستان به او باشد.

تکنيک 27:چشم پاکي خود را به او ثابت کنيد در خيابان و به خصوص در ميان دوستان او سرتان پايين باشد. بگذاريد نجابت شما زبانزد خاص و عام باشد.

تکنيک 28:نماز و يا نيايش هاي خود را به موقع انجام دهيد، اين کار باعث اعتماد بيشتر آنان و نفوذ مهر الهي در قلب همسر شما مي شود.

تکنيک 29:کتاب ديوان حافظ تهيه کنيد و شما با هم به خواندن شعرهاي حضرت حافظ (ره) بپردازيد.
منبع: کتاب راهنماي خانواده

مطالب مشابه