آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد:تیم مذاکره‌کننده روند مذاکرات را تغییر دهند/به خط قرمزهای رهبری اهمیت دهید

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد:تیم مذاکره‌کننده روند مذاکرات را تغییر دهند/به خط قرمزهای رهبری اهمیت دهید

تیم مذاکره‌کننده ما که سربازان این جبهه هستند از طرف این ملت، روند مذاکرات را عوض کنند، به خط قرمزهای رهبری اهمیت دهند، در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا تسلیم نشوند، درنهایت این جنگ رخ خواهد داد و اگر این جنگ نیابتی آغاز شود در همان لحظه اول، دردانه مولود نامشروعش با موشک‌های ما خاک و ویران شده است.

خطبه دوم نماز جمعه، حرم امام رضا (علیه‌السلام)

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه اول خردادماه با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام حسین(علیه‌السلام)، با اشاره به ابعاد مختلف ولادت ایشان در موضوع ولایت‌پذیری، گفت: اولین جریانی که در ولادت ابی‌عبدالله اتفاق افتاد، نقطه آموزش و راهبردی این جریان این است.

در جریان انتخاب اسم برای سیدالشهدا، فاطمه زهرا فرمود من در نام‌گذاری بر مولایم علی سبقت نمی‌گیرم، ابی‌عبدالله فرمود من در نام‌گذاری بر پیغمبر سبقت نمی‌گیرم و پیامبر فرمود من در نام‌گذاری بر خدا سبقت نمی‌گیرم، یعنی این سلسله ولایت و پیروی از ولایت باید در همه ابعاد زندگی ما اجرا شود.

برخی عناصر سیاسی فرمول‌های سیاسی لیبرال دموکرات در سر دارند

نقطه آموزشی این است، این تابعیت از ولایت، آموزش راهبردی است که در اولین داستان امروز ولادت مولا به وقوع پیوست؛ ولایت سلطه مطلق نیست، ولایت گرایی در فکر عناصری که مفهوم ولایت را درک نمی‌کنند، مبانی ولایت را درک نمی‌کنند و مغزهای آنان از فرمول‌های علوم سیاسی لیبرال دموکراسی غربی پرشده، خیال می‌کنند ولایت گرایی، مطلق‌گرایی است درحالی‌که ولایت مداری، مطلق‌گرایی نیست.

ولایت گرایی یک سرسپردگی به یک امام معصوم است که متصل به‌حق است و در غیبت امام معصوم، سرسپردگی به یک نقطه اخلاص و خلوص در عبودیت و بندگی خدا که ولی‌فقیه است، آیا از این سرسپردگی، وابستگی دیگری سراغ دارید؟

این سرسپردگی در هرزمینه و جریانی برای جامعه تکلیف محور، پاسخگو است، عده‌ای قدرت محورند و می‌خواهند وزیر و وکیل شوند و بخورند و بچاپند، آن‌ها هیچ اما جامعه ایمانی و دینی ما که تکلیف محور است، دخالتش در سیاست به خاطر تکلیف شرعی است، به خاطر جامعه تکلیف محور مسئله سرسپردگی، مسئله عبودیت و بندگی خدا این امر آرامش‌بخش و اطمینان آور است.

جامعه ما یک جامعه محاصره‌شده با توطئه و فتنه استکبار است

وضعیت امروز اجتماعی ما این است که جامعه در محاصره توطئه و فتنه است، آمریکا به‌عنوان محور استکبار جهانی تمام کفر را یکپارچه کرده، مسئله مذاکرات ما با 1+5 ، 1+5 وجود ندارد، اروپا که هضم در آمریکاست، روس‌ها و چینی‌ها نیز در برابر آمریکا عقب‌نشینی کرده و در سکوت کامل است.

یک‌طرف این توطئه در جریان مذاکره آن زیاده‌خواهی‌ها و نقض عهدها است، در مسئله مذاکره، با فتنه آمده‌اند تا جایی که بر همه‌چیز ما مسلط شوند و از طرفی نیز در اجلاس کمپ دیوید آمدند یک‌مشت عوامل و مزدور خودش در منطقه، جزایر خلیج و عربستان را جمع کرده تا جنگ نیابتی را علیه ما شروع کند.

امروز تصمیم گیر مذاکره برای آمریکا به عهده سناتورهای صهیونیست است

یعنی از طرفی بخواند با توطئه در مذاکره بر همه‌چیز ما مسلط شود و از طرفی با جنگ نیابتی اساس ما را از بین ببرد، ما در چنین شرایطی هستیم؛ ما با مذاکره مخالف نیستیم چون رهبری مخالف نبودند اما از اول هم فرمودند من به مذاکره خوش‌بین نیستم، الآن طرف مذاکره در آمریکا رییس‌جمهور و دولت نیست، با مصوبه کنگره امروز دیگر دولت نیست، کنگره آمریکاست که بیش از 400 سناتور هستند که بیش از سه‌چهارم آنان صهیونیست قطعی هستند و آنان با کمتر از براندازی ما راضی نمی‌شوند.

آنان می‌خواهند بازرسی‌های مراکز نظامی را قبول کنیم، بازرسان به‌عنوان جاسوس آمریکا بیایند، تمام دارایی‌ها، تجهیزات و سوله‌های موشکی ما را به آمریکا نشانی و آدرس دهند و بعد این‌که آمریکا همه این‌ها را گرفت، در برابر چی؟ گفتند تحریم‌ها را لغو نمی‌کنیم، تنها 30 میلیارد دلار از پول خودتان را به شما می‌دهیم.

آنان بیایند تمام مراکز نظامی ما را به آمریکا نشان دهند، آمریکا همه این‌ها را بمباران کند و بعد جنگ نیابتی را در برابر ما آغاز کنند و ما را از بین ببرند.

تیم مذاکره‌کننده روند مذاکرات را تغییر دهند/به خط قرمزهای رهبری اهمیت دهید

راه دیگری هست که تیم مذاکره‌کننده ما که سربازان این جبهه هستند از طرف این ملت، روند مذاکرات را عوض کنند، به خط قرمزهای رهبری اهمیت دهند، در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا تسلیم نشوند، درنهایت این جنگ رخ خواهد داد و اگر این جنگ نیابتی آغاز شود در همان لحظه اول، دردانه مولود نامشروعش با موشک‌های ما خاک و ویران‌شده است. «تکبیر»

ما با توافقی موافقیم که بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم نه این‌که همه‌چیز را بدهیم برود

ما با توافقی موافقیم که بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم نه این‌که همه‌چیز را بدهیم برود، تیم مذاکرات، مسؤولان و دولت‌مردان ما مولد امام و شاگرد این رهبر هستند و دقیقاً این فکر و خط را دولت ما در کنار ملت دارند، این‌طور نیست که دولتمردان ما  به چیز دیگر بیندیشند اما در داخل یک‌مشت عناصر سیاسی با قلم شکسته‌های خود که با پول سعودی می‌نویسند، ایران را جنگ‌طلب معرفی می‌کنند، ما جنگ‌طلب نیستیم اما خون شهید خور نیز نیستیم.

عزیزان ما به‌جای کسانی که در خاک‌ریز اول شب عملیات می‌رفتند جلو و تا وقتی بدنشان روی میدان مین پودر شود و زیر باران آتش دشمن به خاک بیفتند، عقب نمی‌نشستند، عزیزان مذاکره‌کنندگان ما بدانند به نیابت این شهدا وارد این خاک‌ریز اول مذاکره شدند، باید همان موضعی را داشته باشند که شهیدان ما هشت سال این موضع را در جنگ تحمیلی نشان دادند.

نمایندگان مجلس تیم مذاکره را حمایت و رصد کنند

عزیزان ما در سنگر مجلس نماینده این مردم و جامعه ولایی هستند، باید با تمام قدرت رصد کنند، پشت این خاک‌ریز اول بایستند و این تیم مذاکرات را کاملاً حمایت و پشتیبانی کنند و از طرفی رصد کنند که عقب‌نشینی خطرناک برای ما به وجود نیاید.

برگرفته از alamolhoda.net

مطالب مشابه

2 دیدگاه

 1. فاطمی
  1394-03-02 در 05:09 - پاسخ

  سلام برادر بزرگوار آقای مهندس زینلی مدیریت محترم پایگاه اینترنتی و هم استانی عزیز
  خوشبختم که خطبه های نماز حمعه های تهران پایتخت سیاسی و مشهد مقدس پایتخت معنوی و قم مقدسه پایتخت مذهبی جهان اسلام را اطلاع رسانی میکنید.ولی بدان که هیچ کاری بی اجر نمی ماند. یک جایی حساب میشود. برای اینکه محبوبیت این سایت پایدار باشید هیچ سایتی را لینگ ندهید تا بعضی از سایتها که لینگ نشده ااند دلخور نشوند. متشکرم

 2. احمد
  1394-03-02 در 04:51 - پاسخ

  ولایت گرایی یک سرسپردگی به یک امام معصوم است که متصل به‌حق است و در غیبت امام معصوم، سرسپردگی به یک نقطه اخلاص و خلوص در عبودیت و بندگی خدا که ولی‌فقیه است،
  این سرسپردگی در هرزمینه و جریانی برای جامعه تکلیف محور، پاسخگو است، عده‌ای قدرت محورند و می‌خواهند وزیر و وکیل شوند و بخورند و بچاپند، آن‌ها هیچ اما جامعه ایمانی و دینی ما که تکلیف محور است، دخالتش در سیاست به خاطر تکلیف شرعی است، به خاطر جامعه تکلیف محور مسئله سرسپردگی، مسئله عبودیت و بندگی خدا این امر آرامش‌بخش و اطمینان آور است.

دیدگاهتان را ثبت کنید