آیت الله امامی کاشانی: مستکبران با پول آل‌سعود دنیای اسلام را به‌ جان هم انداخته‌اند/ چرا باید مصرف برق ما ۳ برابر سرانه جهان باشد؟

آیت الله امامی کاشانی: مستکبران با پول آل‌سعود دنیای اسلام را به‌ جان هم انداخته‌اند/ چرا باید مصرف برق ما ۳ برابر سرانه جهان باشد؟

آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با تبریک ایام دهه کرامت به عموم مسلمین جهان با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) گفت: باید دنیا و آخرت را با هم مشاهده کرد و خداوند زندگی را اینچنین قرار داده که اگر جامعه خداوند را در زندگی مشاهده کند به جامعه باسعادتی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) که انسان چگونه به شکرگزاری خداوند بپردازد، اظهار داشت: نعمتها همه از طرف خداوند است و اگر انسانها نعمتها را ببینند و خداوند را شکر کنند جامعه به سعادت حقیقی خود می‌رسد. نگاه به دنیا باید پایین‌دستی و به دین بالادستی باشد.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به اینکه باید از مشکلات مردم در جامعه اطلاع داشت، تصریح کرد: مثلاً باید در تشییع جنازه مسلمانان حضور داشت و یا به عیادت بیماران رفت تا هم از حال آنها جویا شد و هم اینکه با دیدن اوضاع آنها برای خود تجربه‌اندوزی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به احادیث و روایاتی که به حوادث هنگام ظهور ولی‌عصر(عج) در دنیا اشاره می‌کند، گفت: در دنیا جنگها  و کشتار انسانهای بیگناه و مظلوم را می‌بینیم، خداوند به دستان حضرت ولی‌عصر(عج) این حوادث را خواهد شکست.

وی با بیان اینکه مامون با جبر امام‌رضا(ع) را به ولیعهدی خود انتخاب کرد، گفت: وقتی امام رضا(ع) خواستند برای نماز بروند مامون پیام داد که لازم نیست شما در نماز شرکت کنید، هدف مامون از اینکه امام در نماز شرکت نکنند این بود که از عظمت حضرت ترس داشت و این حقیقتی است که در دنیا نیز مشاهده می‌شود.

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌ دوم با اشاره به اینکه حکام آل سعود می‌گویند ما خادم خانه خدا هستیم، خاطرنشان کرد: اینها در یمن چه می‌کنند، داعش را چگونه به وجود آوردند؟ مستکبران، دنیای اسلام را با پول آل‌سعود به‌جان هم انداخته‌اند. جنگهای عراق، بحرین و سوریه توسط چه کسانی هدایت می‌شوند؟ اینها همه توسط آل‌سعود جنایتکار تغذیه می‌شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با آرزوی اینکه ای‌ کاش امت اسلامی همگی به قیام حضرت مهدی(عج) توجه می‌کردند، گفت: شیعیان و عده‌ای از علمای اهل‌سنت اوضاع جهان را می‌نگرند و به مسئله انتظار حضرت و ظهور ایشان تاکید دارند و در صورتی که مسئله انتظار جهانی شود و بین یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان جهان این مسئله به صورت عمومی مطالبه گردد آل‌سعود جرأت ریختن خون بیگناهان را ندارد.

وی با تاکید براینکه بیگانگان نباید بر مسلمانان مسلط شوند، ابراز کرد: رهبری معظم انقلاب فرمودند اقتصاد مقاومتی باید در کشور عملیاتی گردد. ایشان با بیان این نکات در پی این هستند که در بین مسلمانان فقیری وجود نداشته باشد. باید از اسراف بپرهیزیم تا در جامعه عدالت برقرار شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با ابراز تاسف از اینکه آمارها می‌گوید ملت ایران 5 برابر مصرف جهان نان مصرف می‌کند، اظهار داشت: چرا اینقدر نان خریده ولی مصرف نمی‌شود. کشاورز بسیار زحمت می‌کشد تا بذر به گندم تبدیل شود ولی اسراف کنندگان گندم از خاسران هستند چون افرادی در جامعه وجود دارند که نمی‌توانند نان مصرف کنند.

وی ادامه داد: چرا باید مصرف برق ما 3 برابر سرانه جهان باشد؟ مصرف برق را  صرفاً نباید در فصل تابستان کاهش داد، بلکه همیشه و در تمام فصول باید از اسراف پرهیز کرد و عدم صرفه‌جویی در مصرف نعمتهای خداوند کار شیطان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از دولت و مجلس تقاضا داریم در قیمت‌گذاری حاملهای انرژی و محصولات خدادادی تجدید نظری داشته باشند تا شاید جلوی اسراف گرفته شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه باید اسلام علوی را در مقابل دیدگان خود قرارداد و در جامعه اجرا کرد، اظهار داشت: قومی که مدنظر حضرت ولی‌عصر(عج) است باید اسلامی را پیاده کند که بزرگان دین و ائمه اطهار(ع) دستور آن را داده‌اند.

مطالب مشابه