مگر می‌شود از مراکز نظامی ما بازدید کنند و چشم و درکشان بسته باشد؟!/ آمریکا بیش از ما به توافق نیاز دارد

مگر می‌شود از مراکز نظامی ما بازدید کنند و چشم و درکشان بسته باشد؟!/ آمریکا بیش از ما به توافق نیاز دارد

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران، در خطبه‌های نمازجمعه امروز به موضوع بازرسی مدیریت شده اشاره کرد و اظهار داشت: من نمی‌دانم آیا می‌شود افرادی بیایند و از مراکز نظامی و امنیتی ما بازدید کنند و چشم، فهم و درکشان به طور کلی بسته شود.

وی افزود:‌ برای من این نوع بازرسی مبهم است بنابراین همه را سفارش به تأکیدات مقام معظم رهبری می‌کنم که فرمودند به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم از مراکز نظامی و امنیتی ما بازدید کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران، با تأکید بر اینکه در مقابل دشمن باید قدرت نشان داد، گفت: شکی نیست که آمریکا به توافق با ایران بیشتر نیاز دارد بنابراین وقتی مقاومت ملت ایران را درک کرد و فهمید مردم در امر اقتصاد روی پای خود ایستاده‌اند به فرض که این تحریم‌ها هم بماند مردم باز با اقتصاد مقاومتی کارها را اداره می‌کنند. بنابراین در صورت فهم این مقوله‌ها توسط آمریکا آنها به توافق با ایران تن در می‌دهند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تأکید کرد: این یک تصور اشتباه است که بگویند ایران با تحریم‌ها فلج شده و برای تسلیم کردن این کشور باید تحریم‌ها را بیشتر کرد. این مردم با تمام قدرت ایستاده‌اند. این اقدامات آمریکایی‌ها نیز اثری نخواهد داشت، همچنان که شاه نیز به این نتیجه رسید کشتار مردم بی‌فایده است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها اگر قدرت ایران را نفهمند توقعات فراوانی بر اساس زیاده‌خواهی‌های خود خواهند داشت، گفت: به اعتقاد بنده تمام این خطرات (بازدید از مراکز امنیتی، نظامی، بازجویی از دانشمندان هسته‌ای و نخبگان) با یک امر متوقف خواهد شد و آن این که باید به آمریکا فهماند که ایران کشوری قوی است و در مقابل این تحریم‌ها و تهدید‌ها سر فرود نخواهد آورد.

وی خطاب به تیم مذاکره‌کننده ایرانی خاطرنشان کرد: عزیزان باید به طرف مقابل به ویژه آمریکا بفهمانند که مردم ایران بر رفع تحریم ظالمانه پافشاری دارند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اضافه کرد: مسئله تحریم و اصرار بر تحریم برای این است که ما این تحریم‌ها را ظالمانه می‌دانیم اما دشمن بداند ایران با اقتصاد مقاومتی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی روی پای خود ایستاده و تحریم‌ها گرچه مشکل ایجاد کرده اما ما را فلج نکرده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه در این صورت هیأت ایرانی با پشتوانه قوی مردمی مذاکره می‌کند، گفت: مذاکره یک نوع میدان رزم است. رزمنده با رجز کوبنده دل طرف دشمن را خالی می‌گذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور با شکوه مردم در تشییع پیکر شهدای گمنام و غواص اشاره و تصریح کرد: مرحبا به این مردم خوب و زمان‌شناس که چه عالی به این گلگون‌کفن‌ها ابراز ارادت و وفا کردند.

به گفته خطیب موقت نمازجمعه تهران پیام تجدید مردم در تشییع پیکر شهدا این است که ما هنوز بر مبانی انقلاب معتقد و پایبندیم و به مقام بالای شهدا و به روح بلند آنان عرض ارادت و اخلاص داریم.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به حضور حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق نیز گفت: تحکیم روابط ایران و عراق به همت الهی برقرار شد ای کاش جهان اسلام و کشورهای اسلامی پشتوانه‌ خود را در برابر دشمن محکم می‌کردند.

وی در مورد حمله بی‌رحمانه آل سعود به مردم یمن نیز خاطرنشان کرد: مردم یمن مظهر دو حرکت هستند، نخست مقاومت که با حال روزه زیر بمباران و موشک عربستان مقاومت می‌کنند و دوم شرارت صهیونیست‌هاست.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود از مصوبه مجلس شورای اسلامی در الزام دولت به مسائل هسته‌ای ضمن تشکر از نمایندگان مجلس خطاب به مسئولان گفت: به مسئولان تذکر می‌دهم که هفت اصلی که مقام معظم رهبری در مرقد امام به عنوان مشی امام تبیین فرمودند توجه داشته باشند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه اول خود نیز گفت: خواهران محترمی که رعایت حجاب نمی‌کنید و بدحجابید بترسید که وقتی سر از قبر بیرون می‌آورید مهر دشمن خدا به شما زده می‌شود.

وی افزود: شما با بدحجابی آمریکا را خوشحال کردید، دشمن اسلام را خوشحال کردید، بنابراین کسی که دشمن اسلام را خوشحال کند خود هم دشمن اسلام است. بنابراین بفهمید چه می‌کنید. مبادا خدایی ناکرده چنین مهری به پیشانی خانمی زده شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران تأکید کرد: مبادا کارهایی انجام بدهید که اگر انقلاب خدایی ناکرده آسیب ببیند در قیامت می‌گویند تو هم در این آسیب شریک هستی.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه با ترک امر به معروف و نهی از منکر انقلاب آسیب دید، گفت: مسئولین، زعما اگر چهار غفلت صورت بدهید انقلاب از دست می‌رود اگر به اصول توجه نکنید انقلاب آسیب می‌بیند.

وی افزود:  غفلت، تضییع اصول و چسبیدن به فروع، روی کار آوردن انسان‌های نالایق و کنار زدن انسان‌های صالح را از مواردی است که مقام معظم رهبری در مرقد امام بی توجهی به این مباحث را سبب سقوط انقلاب دانستند.

مطالب مشابه

یک دیدگاه

  1. طلبه
    1394-03-30 در 00:17 - پاسخ

    خواهران محترمی که رعایت حجاب نمی‌کنید و بدحجابید بترسید که وقتی سر از قبر بیرون می‌آورید مهر دشمن خدا به شما زده می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید