آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: مذاکره کنندگان از خطوط قرمز عقب نشینی نمی‌کنند/ آتش حمایت از داعش دامن عربستان را می‌گیرد

آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: مذاکره کنندگان از خطوط قرمز عقب نشینی نمی‌کنند/ آتش حمایت از داعش دامن عربستان را می‌گیرد

آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: اسلام امروز در شرایط بسیار حساس و بی‌سابقه‌ای قرار گرفته است یعنی یک مبارزه و جنگی بین اسلام و کفر به وجود آمده که وسیع‌ترین میدان این مبارزه فضای مجازی است.

وی افزود: تبلیغات زهرآگینی علیه اسلام در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی گسترده شده است و این میدان نبردی است که دنیای صنعتی علیه تمام فضائل و ارزش‌های اسلامی استفاده می‌کند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: داعشی‌ها، تکفیری‌ها و طالبان را مستکبران آن هم با قدرت صهیونیست‌ها و پول نفت ایجاد کردند و توانسته‌اند انسان‌های ابله و جاهل را از طریق همین شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی فریب دهند و آنان را علیه اسلام و شیعیان بسیج کنند.

امامی‌کاشانی اضافه کرد: امروز جهان اسلام باید بیدار شود و خطبای جمعه بایستی معارف اسلامی را بیان کنند و باید بدانیم داعش گروهی است که دنیای استکبار آن را علیه اسلام به راه انداخته و آنان را آموزش می‌دهد و شرایطی که شاهد هستیم را در جهان به وجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی کشورهای اسلامی هستند که دین‌شان اسلام است اما حاکمان‌شان یهودی و صهیونیستی هستند مانند همین عربستان سعودی و امثالهم، ببینید امروز عربستان چه بساطی را در یمن به راه انداخته است. آنان با حمایت از داعش مردم یمن، سوریه، عراق و لبنان را می‌کشند البته کشورهای غربی و عربستان سعودی تصور می‌کنند این جنایت‌‌ها را علیه ملت مسلمان انجام می‌دهند ولی ان‌شاءالله آتش همین فتنه به زودی دامن خودشان را هم خواهد گرفت.

امام کاشانی تصریح کرد: برخی کشورهای اسلامی مانند عربستان سعودی توسط صهیونیست‌ها مدیریت می‌شوند و به دنبال حمایت از داعش در کشورهای منطقه هستند ولی آتش این فتنه به زودی دامن این کشورها را خواهد گرفت.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش تأکید کرد: امروز شاهد شرایط بسیار ناگواری برای جهان اسلام هستیم که باید در این میان کشورهای اسلامی وحدت خودشان را حفظ کنند. درود و سلام خداوند بر امام خمینی (ره) که مسئله اتحاد جهان اسلامی و امت را مطرح  و حتی هفته وحدت تعیین کردند و همچنین برای مقابله با صهیونیست‌ها آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

امامی کاشانی اضافه کرد: تعیین هفته وحدت و نامگذاری روز قدس برای انسجام بیشتر ملت‌های مسلمان در جهان بوده است؛ رهبر معظم انقلاب هم به بهترین شکل ممکن آن را ادامه می‌دهند و می‌فرمایند «شعر باید در خدمت جدا شدن حق از باطل قرار بگیرد حتی شعر که نقش بسیار مهمی می‌تواند در موفقیت‌ها داشته باشد.»

وی با اشاره به اختلاف‌افکنی‌ها بین شیعه و سنی متذکر شد: آیا تشیعی که کلمات زشت را در رسانه‌هایشان علیه خلفا بیان می‌کنند غیر از تشیع انگلیسی است؟! این همان تشیعی است که انگلیسی‌ها می‌خواهند. این همان راهی است که آنان طراحی کرده‌اند. اینکه داعشی‌ها در مسجد نماز جمعه شیعیان را به هم می‌زنند و بمب آنجا منفجر می‌کنند (اشاره به بمب‌گذاری در مسجد شیعیان کویت)، که اینها همگی در راستای اهداف دنیای استکبار است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: این انفجارها برای این است که می‌خواهند بگویند سنی‌ها با شیعیان اینگونه رفتار می‌کنند، ببینید چگونه می‌خواهند بین شیعه و سنی اختلاف و جنگ راه بیندازند؟ چقدر دشمن موذیانه کار می‌کند، جز اتحاد و وحدت کلمه و معرفت و فهم اسلام و بیان اسلام، چیزی مهم‌تر در دنیای امروز وجود ندارد و خطبای جمعه جهان اسلام باید بدانند مهم‌‌ترین وظیفه امروز آنان تشریح اسلام برای ملت‌ها است، خطبای نماز جمعه باید نقشه‌های دشمنان را افشا کنند و امروز میدان جنگ همین‌جا است.

آیت‌الله امامی کاشانی برهمین اساس تأکید کرد: این میدان جنگ را رهبر معظم انقلاب از سال‌ها قبل به مردم گوشزد کرده‌‌اند و امروز شاهدیم که چقدر این میدان جدی است و باید هوشیارانه در این میدان عمل کرد.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با مسئولان دستگاه قضایی، گفت: جنود و ارتش و نیروهای مسلح یک طبقه‌اند و قضات یک طبقه دیگر هستند و طبقه دیگر قانون‌گذاران هستند، همه باید دست به دست هم دهیم تا عدالت برپا شود و قضات باید توجه داشته باشند که مبادا حکمی را از روی هوی و هوس صادر کنند بلکه باید حکم براساس عدل صادر شود.

امام جمعه موقت تهران گفت: به وکلای دادگستری هم نصیحت می‌کنم که مراقب شیطان باشند چون زندگی دنیوی خیلی زود می‌گذرد.

وی در پایان با اشاره به مذاکرات هسته‌‌ای خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌‌ای، ایدئولوژی اسلام این است که از کفار نترسید بلکه از خدا بترسید و این تفکر دینی است که ملت ایران و رهبر معظم انقلاب و دولت و مجلس و قوه قضاییه براساس همین ایدئولوژی ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند، مواضع‌ تیم‌مذاکره‌کننده هسته‌ای براساس عزت و اقتدار و حفظ کیان ملت ایران است و به هیچ‌وجه از آن عقب‌نشینی نمی‌کنند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ضرورت حفظ وحدت شیعه و سنی تصریح کرد: تمام علمای اسلام به حضرت مهدی (عج)‌ معتقدند و این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

وی افزود: به علمای بزرگ اهل سنت و ملت مسلمان سنی عرض می‌کنم که امروز دنیای استکبار، اسلام و امام زمان (عج) را نشانه رفته است، مستکبران با تهمت و دروغ بستن به شیعیان می‌خواهند آن منجی جهانی را از دست مسلمانان بگیرند.

وی تاکید کرد: امت اسلام امروز دیگر نباید در 2 صف قرار بگیرند، شیعه و سنی همه با هم هستند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید