جلسه هم اندیشی برای برگزاری مراسم صادقیه 1403 در دفتر نمایندگی ولی فقیه در رفسنجان

جلسه هم اندیشی برای برگزاری مراسم صادقیه 1403 در دفتر نمایندگی ولی فقیه در رفسنجان

💥 رفسنجان طولانی‌ترین مسیر کاروان پیاده‌روی صادقیه در کشور را اجرا می‌کند.

💢 ۱۵ اردیبهشت امسال مصادف با شهادت امام صادق(ع) است که در این روز طبق هر سال طولانی‌ترین مسیر کاروان پیاده‌روی صادقیه کشور به طول 55 کیلومتر از محل جوادیه الهیه فلاح به سمت آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین اشرف نوق انجام خواهد شد.

🔹 امروز چهارشنبه در محل دفتر امام جمعه شهرستان جلسه‌ای با حضور فرماندار و معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، رییس شورای اسلامی شهر، رییس اداره اوقاف شهرستان و جمعی از مسئولین و هیئت امنای امامزاده سیدجلال الدین اشرف نوق جهت هماهنگی برنامه‌های معنوی این روز برگزار شد.

🔹 حجت الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان در این نشست اظهار کرد: اهل بیت(ع) همگی از یک شجره طیبه هستند و تکریم آنها برای ما افتخار است.

🔹 وی افزود: امام صادق(ع) در بین ائمه اطهار از جایگاه خاص و ویژه برخوردار است زیرا فقه ما فقه جعفری است و نشر معارف امام صادق(ع) و گسترش فرهنگ و مکتب جعفری در برنامه های ما باید قرار گیرد لذا برای شهادت این امام همام‌ باید برنامه ویژه تدارک دیده شود.

💥 اطعام ۱۴هزار نفر در روز شهادت امام صادق(ع) در محل امامزاده سیدجلال الدین؛

🔹 مهندس حسین رضایی فرماندار رفسنجان هم در این نشست گفت: همه ساله در سالروز شهادت امام صادق(ع) کاروان‌های پیاده روی از روستاهای مجاور عازم این آستان مقدس می شوند، که در طول مسیر به عزاداری و نوحه سرایی می پردازند و بعد از تجمیع کاروان‌ها در آستان مقدس امامزاده سید جلال الدین، مراسم نوحه سرایی و عزاداری این امام همام با حضور آحاد مردم ولایت مدار برگزار می شود.

🔹 وی افزود: هدف از این حرکت فرهنگی و معنوی، نشر معارف امام صادق(ع) و گسترش فرهنگ و مکتب جعفری است.

🔹 رضایی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال در این روز بیش از ۱۴هزار نفر شرکت کنند و تجمع معنوی صورت گیرد در خصوص هماهنگی برنامه‌های ویژه شهادت حضرت امام صادق(ع) و برنامه پیاده‌روی بزرگ صادقیه گفت: زائران امامزاده و افراد شرکت کننده در پایان مراسم از طعام تبرکی متنعم خواهند شد، لذا برنامه‌های لازم پیگیری می‌شود تا در ایجاد امنیت و پذیرایی به بهترین نحو انجام شود.

🔹 در ادامه مراسم احمد تقی‌نژاد مسئول انجمن و ستاد کاروان صادقیه رفسنجان به معرفی کاروان صادقیه پرداخت و گفت: این کاروان به پیشنهاد ستاد فاطمیه قم و با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) در سال ۱۳۸۷ با هدف تکریم مقام امام صادق و تجدید میثاق با ولایت در روستاهای همجوار امامزاده سیدجلال‌الدین اشرف نوق تشکیل شده است و بعد از چند سال عشق به ولایت موجب شد تا مریدان آن حضرت در این هوای گرم از فاصله ۵۵ کیلومتری از شهر جوادیه الهیه با پای پیاده بیایند و ضمن اقامه عزای صادق آل محمد با منویات مقام معظم رهبری تجدید بیعت کرده و روز بزرگداشت امامزاده سیدجلال الدین اشرف را گرامی بدارند.

🔹 دکتر مجید دهقانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رفسنجان هم در این نشست عنوان کرد: بحث امنیت این مراسم را با برگزاری جلساتی با نیروی انتظامی برگزار و تمهیدات لازم انجام خواهد شد.

🔹 سیدحسین رحیمی رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان هم در این نشست اظهار کرد: امامزاده سیدجلال الدین اشرف نوق رفسنجان یکی از امامزاده‌های شاخص استان کرمان به شمار می آید و برنامه های معنوی و مذهبی در مناسبت های مختلف در آن انجام می شود.

🔹 وی افزود: امسال در روز شهادت امام صادق(ع) طولانی ترین مسیر پیاده روی کاروان صادقیه از جوادیه الهیه نوق به طول 55 کیلومتر انجام و این کاروان در روز شهادت این امام همام به امامزاده سیدجلال الدین نوق می رسد لذا باید برنامه هرچه باشکوهتر برگزار شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید