روزهای سیاه در انتظار یک رژیم؛ چرا رهبر انقلاب به سعودی‌ها هشدار علنی داد؟

روزهای سیاه در انتظار یک رژیم؛ چرا رهبر انقلاب به سعودی‌ها هشدار علنی داد؟

مقام معظم رهبری در موضع گیری کم سابقه‌ای، با نگاه به وقایع دلخراش در یمن و خطای راهبردی آل سعود در آغاز حمله نظامی به یک کشور اسلامی، نسبت به ادامه وضعیت فعلی هشدار دادند. این هشدار علنی به مقامات سعودی، که خود را افسارگسیخته برای کشتار مردم منطقه و اکنون یمن، احساس می کنند و با کوبیدن به طبل جنگ ضدشیعی توسط آخوندهای فاسد درباری وهابی، به اجرای مطلوبیت‌های استعماری و صهیونیستی پرو بال می دهند، تأمل برانگیز است.

شیشه عمر حامیان استعماری-غربی نفت و رژیم صهیونیستی است و اگر شیوخ وهابی تصور می کنند با شکم های قطورشان می توانند کوچکترین خطری تولید کنند در اشتباه هستند. حاکمان آل سعود اگر پس از هشتاد سال بندگی امریکا و غرب، درک نکرده باشند که پاشنه آشیل وقوع رفتار آنها در شرایط تهدید چیست و آیا دوستان و هم پیمانان خود را چگونه ترک می کنند، در جهل مرکب بسر می برند.

974053_868

امریکایی ها و غربی ها با همه شوکت و اقتداری که دارند و یا آن را نمایش می دهند، وقتی در حلقه های ضعف خود آسیب می بینند، عقب نشینی فوری می کنند و هرگاه منافع راهبردی خود را در خطر بدانند، با هرکس و حتی دشمن خود کنار می آیند. اگر ابزار مدیریت آل سعود و شیوخ منطقه در دست امریکایی هاست، پس به خوبی درک می کنند که نباید با آتش بازی کنند، چرا که آتش افروزی در نزدیکی منابع نقش عربستان و یا مراکز اقتصادی-بورسی در امارات و یا مناطق راهبردی-آبراهی، عاقلانه نیست و هر لحظه می تواند با یک رخداد محاسبه نشده با شرایط جبران ناپذیر روبرو شوند.

امریکایی ها می خواهند در منطقه باشند و منافع استعماری خود را تضمین و تأمین کنند ولی قسم نخورده اند که حتماً آن را از شیوخ فعلی و شاهزاده های کم خاصیت طلب کنند. خصوصاً اینکه این شاهزاده ها و شیوخ از عقلانیت راهبردی، کم بهره هستند و نه تنها به اربابان خود در پنج سال گذشته خدمت مؤثری نکرده اند بلکه هم سرمایه های خود را به آتش کشیده اند و هم امریکا و غرب در منطقه را در شرایط باخت راهبردی و فرسایش قرار داده اند.

974056_923

هشدار مقام معظم رهبری جدی است و سربازان گمنام مقاومت که قبلاً در عراق و سوریه و لبنان و فلسطین، طعم تلخ شکست را به آنها چشانده اند، از لحظه صدور هشدار راهبردی مهیا هستند و به قول «امام خمینی(ره)»، خانه عنکبوتی شاهزاده ها و شیوخ و منافع نفتی استعماری خوب «فقط با دو موشک» به هوا خواهند رفت. ژنرال های امریکایی در عراق از این موشک های گمنام زیاد دریافت کرده اند که قطار تابوت هایشان تا واشنگتن رسید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید