آیت الله هاشمی شاهرودی : یک اشاره رهبری همه گزینه های آمریکا را از بین می برد

آیت الله هاشمی شاهرودی : یک اشاره رهبری همه گزینه های آمریکا را از بین می برد

آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی امروز در درس خارج فقه خود در قم، مطالب مهمی را درباره مسائل منطقه، جهان اسلام، مذاکرات هسته ای و تحولات بین الملل بیان کرد.

آیت الله هاشمی شاهرودی با تاکید بر این که مسؤولان نباید از سلطه آمریکا در جهان هراس داشته باشند، تاکید کرد: آمریکا امروز در داخل گرفتار مشکلات بسیاری است و در عرصه بین الملل نیز رو به افول است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر این که تحریم ها نباید ما را دستپاچه کند، گفت: مسؤولان نباید از موضع ضعف با آمریکا برخورد کنند؛ ما هیچ وقت به دنیا دروغ نگفته ایم و آمریکا نباید ادعا کند که می خواهیم ایران را راستی آزمایی کنیم.

وی تاکید کرد: امروز آمریکا بیش از ما به مذاکره احتیاج دارد و نباید ذره ای از حقوق خود کوتاه بیاییم.

نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: آمریکا 35 سال همه گزینه ها را علیه ملت ایران به کار گرفته و دیده است که همه با یک اشاره رهبری از بین می رود.

آیت الله هاشمی شاهرودی افزود: مسؤولان یادشان نرود و حواس شان باشد که کار ما اقامه اسلام و آرمان های والای دینی و انقلابی است.

مشروح خبر سخنان آیت الله هاشمی شاهرودی در جلسه درس خارج امروز یکشنبه به این شرح است:

آیت‏ الله سید محمود هاشمی شاهرودی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری به بیان فتنه‏های جدید در جهان اسلام پرداخت و با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) گفت: دو چشم در روز قیامت از آتش جهنم مصون است، نخست چشمی که از خشیت الهی گریان باشد و دوم چشمی که از اسلام و امت اسلامی در مقابل کفر صیانت کند.

وی در ادامه با توجه به حوادث منطقه خاطر نشان کرد: حوادثی که در این ایام بر اسلام می‏گذرد حوادث بسیار خاصی است که دل هر مسلمانی را به درد می‏آورد، امروز نیاز به بصیرت و بصیرت زایی بسیار مهم است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: رهبر انقلاب جاهلیت مدرن را بدتر از جاهلیت قبل از اسلام معرفی کردند که سخنی قابل تأمل و متینی است که البته جا دارد این سخنان از سوی محققان و علمای حوزه علمیه مورد بررسی و دقت قرار گیرد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب همیشه نکاتی را گوشزد می‏کنند که بسیار دقیق و موشکافانه است که باید از سوی اساتید حوزه و علمای گرانقدر بررسی و تحلیل و در پی آن در میان مردم تبیین شود.

آیت‏الله هاشمی شاهرودی با اشاره به فتنه‏ انگیزی آمریکا در منطقه خاطر نشان کرد: امروزه جنگ‏های نیابتی آمریکا و هم پیمانانش در منطقه ترفند جدیدی است که به وسیله کشورهای به ظاهر مسلمان در منطقه اجرا می‏شود که با سلاح و امکانات آمریکا سبب کشتار مردم مظلوم و مسلمان جهان می‏شود.

وی اظهار داشت: مکر، حیله و تزویری که امروز در جاهلیت مدرن دیده می‏شود بی‏نظیر است و آمریکا سعی دارد با این فتنه گری‏ها انقلاب‏های مردم منطقه را سرکوب کند و این انقلاب‏ها را فتنه و ترور معرفی می‏کند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین تصریح کرد: آمریکا دفاع مردم فلسطین و لبنان از خود و خانوده خود را ترور معرفی می‏کند در صورتی که نه خانه و نه مسجدی از سوی آنها ویران شده است و نه کسی به غیر از صهیونیست و دشمنان اسلام به وسیله آنها کشته شده است؛ اما می‏بینیم که اسرییل غاصب و عربستان سفاک به کشتار جنون آمیز ملت یمن دست می‏زند اما حرفی از فتنه و کشتار به میان نمی‏آید.

وی اظهار داشت: به حمدلله در کنار این فتنه انگیزی‏ها و جاهلیت مدرن عزت جمهوری اسلامی و نیت پاک و اسلامی آن روز به روز در جهان افزایش می‏یابد و حقانیت نظام و در مسیر اسلام ناب بودن او مورد تأیید و گرایش امت اسلامی در جهان است.

وی با اشاره به تاریخ دولت عثمانی خاطر نشان کرد: تاریخ علمای شیعه و سنی مملو از فتاوای وحدت بخش و برادری در جهان اسلام است، زمانی که دولت عثمانی در خطر حمله کفار بود این علمای تشیع بودند که به وحدت فتوا دادند و در زمانی که ابن تیمیه در حال رشد افکار کفر آمیز خود بود این علمای اهل سنت بودند که فتوا به کفر او دادند؛ اما امروز این وهابیت است که پیرو افکار ابن تیمیه است.

شعار مرگ بر امریکا شعار کلیدی مقاومت

وی با اشاره به وضع یمن تصریح کرد: امروز یمن و ملت مظلوم آن به سبب شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل که سر می‏دهد و مانند ایران با مستکبران رفتار می‏کند مورد حمله و تجاوز قرار گرفته است، هر ملت و دولتی که زیر سلطه اسراییل در منطقه نرود با اون مانند یمن رفتار خواهد شد.

آیت‏الله هاشمی شاهرودی تأکید کرد: عربستان سعی می‏کند ایران را متهم به تجهیز سلاح برای یمن کند در صورتی که ایران قطعه‏ای سلاح به یمن ارسال نکرده و این را تشکیلات سازمان ملل و حتی خود اوباما نیز تصریح کرده‏اند که سلاحی از سوی ایران به یمن ارسال نشده است.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری به مسؤولان توصیه کرد: مسؤولان بدانند و فراموش نکنند که هدف از تشکیل انقلاب اسلامی اقامه اسلام و احیای آرمان‏های اسلامی و ادامه دادن راه انبیا و اهل بیت(ع) است و به همین سبب ما نمی‏توانیم نسبت به مظلومان و مسلمانان بی تفاوت باشیم.

وی ادامه داد: وقتی رژیم سفاک آل سعود به سر مردم یمن حمله برده است و آنها را به خاک و خون کشیده است و مقدار وسیعی از جهان اسلام را فریب داده است بر هر مسلمانی واجب است که در مقابل آنها بایستد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مذاکرات هسته‏ای خاطر نشان کرد: امروز آمریکا در موضع ضعف به سر می‏برد و بیش از ایران نیاز به مذاکرات دارد، مسؤولان نباید از موضع ضعف با آمریکا برخورد کنند و همه مشکلات را در اثر تحریم‏ها بدانند.

وی با تاکید بر این که همه گزینه های آمریکا با یک اشاره رهبر معظم انقلاب از بین می رود، ابراز داشت: تیم مذاکره کننده باید عزت اسلامی خود را حفظ کنند و با درک عزت روز افزون ملت و نظام اسلامی به پای میز مذاکره بروند.

هدف انقلاب اقامه اسلام است

وی پذیرش راستی آزمایی از سوی ایران را خفت کشور توصیف کرد و افزود: ایران هیچ گاه به جهان دروغ نگفته و هیچ ملتی را فریب نداده است در مقابل این آمریکا است که همیشه در پی فریب مردم جهان است و این راستی آزمایی باید از سوی ایران نسبت به دولت آمریکا لحاظ شود.

آیت‏الله هاشمی شاهرودی در پایان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: این مطلب را هم مردم و هم مسؤولان بدانند که هدف این نظام حفظ حقوق امت اسلام، دفاع از مظلومان جهان و ایستادگی در مقابل سلطه کفر و کافران است نه پرداختن صرف به اقتصاد و رفاه مادی، بنابراین وضع اقتصادی و رفع مشکلات مادی تبدیل به همه آرمان‏های کشور نشود.

مطالب مشابه

یک دیدگاه

  1. نقوی
    1394-02-27 در 13:41 - پاسخ

    سلام دنیا در مقابل مرجعیت زانو می زند. والله اگر حکم جهاد رهبر اجرا شود. برای همیشه گور ظلم کنده خواهد شد.ما فدایی رهبریم.

دیدگاهتان را ثبت کنید