طولانی ترین مسیر کاروان پیاده روی صادقیه در کشور

طولانی ترین مسیر کاروان پیاده روی صادقیه در کشور

کاروان صادقیه شهر جوادیه الهیه از توابع منطقه نوق رفسنجان دو روز قبل از گلزار شهدای این شهر حرکت خود را آغاز کرد تا در مراسم شهادت امام صادق علیه السلام در امامزاده سید جلال الدین اشرف شرکت کند.

این کاروان فاصله ۵۵ کیلومتری تا میعادگاه عاشقان امام صادق علیه السلام یعنی آستان مقدس امامزاده سید جلال الدین اشرف، را با پای پیاده طی کرد.

همه ساله در سالروز شهادت امام صادق علیه السلام کاروان های پیاده روی از روستاهای مجاور عازم این آستان مقدس می شوند، که در طول مسیر به عزاداری و نوحه سرایی می پردازند و بعد از تجمیع کاروان ها در آستان مقدس امامزاده سید جلال الدین ، مراسم نوحه سرایی و عزاداری این امام همام با حضور آحاد مردم ولایت مدار برگزار می شود.

هدف از این حرکت فرهنگی و معنوی، نشر معارف امام صادق علیه السلام و گسترش فرهنگ و مکتب جعفری و تجدید میثاق با ولایت به صورت شهر به شهر و نقطه به نقطه است.

حجت الاسلام سیدمحمدمهدی میرمیران در آئین در سالروز شهادت امام ششم شیعیان به بیان وظایف انسان‌ها در عصر غیبت پرداخت و گفت: حفظ دین و ایمان یکی از سخت ‌ترین کارها در آخرالزمان است.

وی افزود: زمینه ‌های فراوانی از جمله ثروت، قدرت، لذت ها و شهوات حرام و غیره برای آلوده ‌شدن انسان به انواع و اقسام گناهان، در آخرالزمان بیش از هر زمان دیگری فراهم است.

حجت الاسلام میرمیران بیان کرد: در عصر غیبت انسان باید بر دین خود استوار باشد و هیچ چیزی او را از دین اسلام و عشق به امام عصر منحرف نسازد و صبر و شکیبایی در امور و تقوای الهی را پیشه کند ضمن اینکه باید برای فرج امام زمان باید بسیار دعا کرد.

وی شهادت حضرت امام صادق علیه السلام را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: از درس های امام صادق علیه السلام استفاده انسان از فرصت ها و توجه به نماز و سبک نشمردن آن است .

پایان بخش مراسم حرکت به سوی میعادگاهای نماز جمعه بود .

 

گزارش تصویری مراسم صادقیه سال 1401

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید