آیت‌الله سعیدی: برخی وزرای پیشنهادی در “فتنه ۸۸” حضور داشتند/ دولت تحت تاثیر “دشمنانِ دوست‌نما” قرار نگیرد

آیت‌الله سعیدی: برخی وزرای پیشنهادی در “فتنه ۸۸” حضور داشتند/ دولت تحت تاثیر “دشمنانِ دوست‌نما” قرار نگیرد

آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد با اشاره به اینکه دشمنان دیرینه اسلام به دنبال تفرقه افکنی در بین امت اسلام هستند، اظهار داشت: آن‌ها برای دو قطبی کردن جامعه اسلامی تلاش می‌کنند و وحدت آن‌ها در تفرقه بین جهان اسلام است، از همین رو باید در سایه ولایت اجتماع کنیم تا پاسخ کوبنده‌ای به کسانی باشد که به دنبال تفرقه هستند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) با تاکید بر لزوم تنوع در گزینه‌های پدافندی برای مقابله با تهدیدات دشمنان افزود: دشمن برای تاثیر تهدیدات خود از روش‌های کهنه استفاده نمی‌کند از همین رو باید علاوه بر شناخت تهدید دشمن، راه‌های مقابله را به مردم را نیز آموخت.

امام جمعه قم به استعفای سه وزیر و پذیرش آن از سوی رئیس جمهور اشاره کرد گفت: 3 نفر از سوی دولت به مجلس معرفی شده‌اند اگرچه این گزینه‌ها هنوز تائید نشده‌اند اما عدم تسلط افراد معرفی شده در حوزه کاری، ضعف در عملکرد قبلی و حضور برخی از آن‌ها در فتنه 88 از جمله مواردی است که این ترمیم دیر هنگام کابینه را تا انتخابات دچار چالش می‌کند.

وی تاکید کرد: دولت نباید تحت تاثیر دشمنان دوست‌نما قرار گیرد از همین رو باید از افراد خوشنام  برای فعالیت در وزارتخانه‌های مربوطه  معرفی کند.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی 13 آبان مصادف  5 شنبه 9 صبح مردم قم در جوار بیت امام(ره) به سمت حرم گفت: 13 آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

آیت الله سعیدی با تاکید براینکه دشمنان هر وقت لبخندی به روی جمهوری اسلامی زدند خنجری را پشت سرشان پنهان کرده‌اند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها همیشه همزمان با توطئه‌های خود سعی داشتند شعار مرگ بر آمریکا را در کشور از بین ببرند اما تا مادامی که این شعار در کشور طنین انداز است تسلط آمریکا در این کشور ممکن نیست.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با بیان اینکه دشمنان ایران هر که و هر چه باشند در برابر ایمان و قدرت مقاومت شکست خورده و مجبور به عقب نشینی شده‌اند، اظهار داشت: عزت ملت مسلمان به دلیل روح استکبار ستیزی است و اسلام اجازه غارتگری به استکبار نمی‌دهد.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه ایران به دنبال بیدار کردن روحیه اسلامی در جهان اسلام است و به مبارزه با استکبار و آمریکا ادامه می‌دهد، ادامه داد: مبارزه با استکبار تعطیل ناپذیر و از مبانی انقلاب است و اگر مبارزه با استکبار نباشد تابع قرآن نیستیم.

مطالب مشابه